OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 GRUDNIA 2023


 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny świętym czasem Adwentu. W tym szczególnym czasie serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców i Dorosłych na Msze św. roratnie. Roraty będą codziennie o 6.30, a pół godziny wcześniej Godzinki i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Codziennie będzie również losowanie figurek.

 2. Jak co roku, od Adwentu do zakończenia wizyty kolędowej, Msze święte w dni powszednie będą tylko rano, za wyjątkiem czwartków i sobót. Nie będzie Mszy popołudniowych w poniedziałki, wtorki, środy i piątki.

 3. W tym tygodniu wypada I czwartek grudnia. Będziemy modlić się o nowe i święte powołania do służby w Kościele.

 4. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 17.00. Na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy Dzieci Klas III z Rodzicami. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.

 5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 6. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. Będzie również możliwość wręczenia prezentów mniejszym dzieciom.

 7. Już dziś chcemy ogłosić coroczny konkurs szopek bożonarodzeniowych. Finał konkursu będzie w IV Niedzielę Adwentu, 24 grudnia po Mszy św. o godzinie 11.00. Chętnych prosimy o zapisy do niedzieli 17 grudnia.

 8. Serdecznie dziękujemy Panom, którzy odśnieżyli parking i teren wokół kościoła.

 9. Rodzinom z Zadziela i Wsi Południowej dziękujemy za dyżur w dbaniu o czystość i piękno naszego kościoła. Na następny tydzień kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Józefa i Zygmunt Kulpa, Maria i Adam Orczykowscy, Halina i Edward Orczykowscy, Romana i Ryszard Poręba, Jadwiga i Stanisław Jacak, pani Weronika Orczykowska, pan Andrzej Kęder. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 10. Spotkania:

  W poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  W czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  W piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

  W sobotę o 10.00 – Schola

 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Chudy, lat 48. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…