OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 MARCA 2024


 1. Przeżywamy największe święto naszej wiary – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Msze św. o godzinie 6.00 – Rezurekcja, 9.00, 11.00 i 15.15 po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tylko do południa o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie przed sumą o 10.40. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.

 3. W związku ze zmianą czasu Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą o godzinie 18.00.

 4. Zachęcamy do odmawiania nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. W kościele będziemy ją odmawiać we wtorek o godzinie 15.00, w środę z racji bierzmowania będzie o 17.40, w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 15.00. Koronka będzie połączona z Komunią Świętą.

 5. W środę o 15.30 Młodzież Klas 8 naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy ich w naszych modlitwach. We wtorek zapraszamy Młodzież na 15.00 na Koronkę i Nowennę do Ducha Świętego, a po niej próba generalna.

 6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu od mięsa.

 7. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. oraz podczas czwartkowej adoracji od 19.30 do 21.00. Msze św. w I czwartek o 6.30 i 18.00, w I piątek o 6.30, 16.30 i 18.00, w I sobotę o 7.00 i 18.00. O poprowadzenie różańca wynagradzającego w I sobotę prosimy CARITAS. Ks. proboszcz uda się do chorych w piątek od godziny 8.00, a ks. Zbigniew w sobotę od 8.30.

 8. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Na każdej Mszy odmówimy Koronkę i zawierzymy się Bożemu Miłosierdziu. Będzie również zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Panie z Parafialnego CARITASU prosimy o jej przeprowadzenie.

 9. Ks. Stanisław i Ks. Misjonarze od 1 kwietnia odprawią po 30 int. pogrzebowych za śp: Walerię Świerczek, Barbarę Wiewióra, Annę Chudy, Jana Lupę, Katarzynę Florek, Janinę Pociecha, Ireneusza Lachora, Stanisławę Wójcik, Kazimierza Wójcika oraz Ludwika Krzaka.

 10. Składamy gorące Bóg zapłać, wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji, a szczególnie:

Siostrze Stefanii, paniom: Elżbiecie Leśnik, Krystynie Orzeł oraz panu Edwardowi Smoleniowi za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy i wystroju kościoła na dzisiejszą Uroczystość

Siostrze Iwonie oraz panom prowadzącym w niedziele nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Ochotniczej Straży Pożarnej, za trzymanie warty przy Grobie.

Kantorom Męki Pańskiej, Chórowi oraz Orkiestrze.

Liturgicznej Służbie Ołtarza, za piękne asysty i adoracje.

Niosącym sztandary, feretrony i baldachim.

Wszystkim składającym dary do kosza CARITAS, Paniom z CARITAS za dyżur przy rozdawaniu.

Panu Józefowi Oleksemu i Rodzinom państwa Lupa, Smoleń i Piwowar za produkty na świąteczny stół.

W imieniu swoim oraz parafialnej CARITAS dziękujemy również paniom: Agacie Siciarz, Monice Krzak, Marii Lupa, Renacie Lachor, siostrze Maksymiliannie, panom: Józefowi Oleksy, Eugeniuszowi Wojakowi i Tadeuszowi Wójcikowi, państwu Emilii i Sebastianowi Lupa, Anonimowym Darczyńcom oraz paniom z CARITAS za ich posługę względem potrzebujących.

 1. Rodzicom Bierzmowanych dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy już ostanie rodziny z Podgórza i pierwsze z Miczaków Dolnych. Państwo: Janina i Józef Siciarz, Dorota i Stanisław Dutka, Maria i Mirosław Siciarz, Marta i Piotr Siciarz, Bogumiła i Stanisław Pulit, pan Marek Mąka. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.

 2. Spotkania: Czwartek – o godzinie 19.00 – Chór

Sobota – o godzinie 9.00 – Kandydaci na lektorów

Sobota – o godzinie 10.00 – Schola

Chrystus Zmartwychwstał

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleleja.

Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy,

aby Zmartwychwstały Jezus napełniał Wasze serca miłością i pokojem.

Niech napełnia je radością i pewnością, że żywy jest z Wami każdego dnia.

Niech dodaje sił w trudnościach i pomaga przezwyciężać każdy kryzys.

Duszpasterze i Siostry Zakonne