OGŁOSZENIA PARAFIALNE BOŻE NARODZENIE 2022


 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 2. W poniedziałek – Święto św. Szczepana – I męczennika. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy popołudniowej. Na Mszy świętej o godzinie 9.00 rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy będą odwiedzać nas tego popołudnia w domach zbierając ofiary dla dzieci na misjach. Na Mszy św. o godzinie 11.00 tradycyjne poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

 3. Msze w Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana będą w górnym kościele, a od wtorku wracamy do dolnego kościoła.

 4. We wtorek święto św. Jana Apostoła.

 5. W środę święto Świętych Młodzianków Męczenników

 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej wyjątkowo nie będzie adoracji. Po Mszy św. Stowarzyszenie Dla Męciny zaprasza wszystkich na Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd i Pastorałek z udziałem Zespołu Pogwizdani.

 7. W piątek święto Świętej Rodziny – Jezusa, Józefa i Maryi. Szczególnie polecamy Panu Bogu wszystkich małżonków obchodzących swoje jubileusze. W piątek Msze św. o 6.30 i 17.00.

 8. W sobotę zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię połączoną z nieszporami na godzinę 16.00.

 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Przed każdą Mszą św. śpiewamy Hymn do Ducha Świętego celem uproszenia Bożej pomocy w Nowym Roku. Za pobożne odśpiewanie hymnu, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 10. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinom z Łęgów koło Stacji i Łęgów Wschodnich za posprzątanie kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Maria i Tadeusz Świerczek, Józefa i Andrzej Fiejtek, Ewa i Jan Zygmunt, Aneta i Mieczysław Janczyk, Anna i Paweł Mordarscy, pan Czesław Orzeł. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o godzinie 9.00.

 11. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za codzienny trud towarzyszenia dzieciom w tegorocznych roratach. Dzieciom, gratulujemy wytrwałości i zapraszamy za rok.

 12. W imieniu parafialnego oddziału Caritas serdecznie dziękujemy paniom: Dorocie Sojka, Agacie Siciarz, Dorocie Lachor, Marii Lupa, Alicji Zygmunt, Iwonie Zygmunt, Marcie Smoleń, Angelice Orczykowskiej, Monice Krzak, Barbarze Gaik, panom: Eugeniuszowi Wojakowi, Józefowi Oleksemu, Tadeuszowi Wójcikowi, Służbie Zdrowie, oraz Osobom, które ofiarowały dary spożywcze i pomogły z dowozem darów dla Rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w naszej Parafii. Bóg zapłać.

 13. Dziękujemy również pani Iwonie Kuzak, panu Eugeniuszowi Wojakowi, państwu Kindze i Marcinowi Lupa i anonimowym Darczyńcom za ofiary na nagrody do konkursu szopek.

 14. Siostrze Stefanii składamy serdeczne Bóg zapłać za piękną dekorację.

 15. Państwu Danucie i Edwardowi Smoleń dziękujemy za kwiaty do dekoracji kościoła, Rodzinom państwa: Piwowarów, Lupów i Oleksych za pokarmy na świąteczny stół.

 16. Nasza żywa szopka będzie otwarta codziennie od Bożego Narodzenia do Nowego Roku od godziny 8.00 do godziny 18.00.

 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy Skibowy Kamień. Prosimy o ofiarę 12 zł za egz. Niestety cena wydruku poszła mocno w górę.

 18. Wszystkim raz jeszcze życzymy radosnych i spokojnych Świąt. Niech Boże błog. towarzyszy nam każdego dnia.

  19. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Sojka. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…