OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 I 2018 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 I 2018 r.

1. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach. Okażmy im szczególna wdzięczność i serdeczność.
2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
3. Dziś o godz.13.30 Konkurs Kolęd. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 W czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (4 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego i bpa Jana Piotrowskiego Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach )
 W piątek – św. Tymoteusza i Tytusa bpów. Dzień Islamu.
 W sobotę – bł. Jerzego Matulewicza. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
5. Próba Chóru w czwartek o 18.00.
6. Kurs Przedmałżeński w naszym dekanacie jest dwa razy w roku. Najbliższy, trzydniowy, w Limanowej tydzień po Wielkanocy. Informujmy o tym osoby pragnące zawrzeć związek małżeński.
7. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Liptak Grzegorz i Dorota, Wideł Krzysztof i Monika, Bednarek Józef i Danuta, Pociecha Marcin i Urszula, Woźniak Antoni i Krystyna, Frączek Adam i Urszula. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
8. W tym tygodniu odszedł do wieczności Wiesław Bukowiec lat 46 ze Szczepieńca i +Marian Leśniara lat 92 z Łęgów koło Stacji. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
9. Po Mszy św. podejdźmy z dziećmi do Szopki na chwilę adoracji.
10. Bardzo dziękujemy parafianom za reagowanie, gdy na parkingu wciąż pojawiają się wyczynowcy rajdowi. Po stronie zachodniej parking na jakiś czas został odgrodzony, aż plac ulegnie utwardzeniu. Ewentualni rajdowcy łatwiej zostaną zarejestrowani przez kamery.
11. Polecamy Gościa Niedzielnego: „Nie mam wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska”- abp z Białegostoku; ponadto grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej bliskich; • jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek
 W Małym Gościu Niedzielnym: plakat z Kamilem Stochem oraz bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD • co to właściwie jest dziecięca
 także dwumiesięcznik: Miłujcie się; Promyczek Dobra
12. Szpital w Limanowej informuje o bezpłatnych badaniach wykrywających nowotwór. Wczesne wykrycie daje szansę wyklęczenia. Szczegóły w gablocie.
13. W kwietniu pielgrzymka do Włoch z Niedzielą Rzeszowską. Zapisy u pani Oleksy. Szczegóły w gablocie.