OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 IV 2018 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 IV 2018 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Bożej służby.
2. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i siostrach zakonnych pochodzących z Męciny oraz o pracujących pośród nas. W sposób szczególny polecamy nasze siostry Felicjanki i Księży rodaków.
3. Wczoraj w Katedrze Tarnowskiej o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy w naszej diecezji szczególny czas V synodu Diecezji Tarnowskiej. Polecamy naszą diecezję, parafię, biskupów, kapłanów i cały lud wierny proszą o błogosławiony czas wytężonej refleksji i ponownego otwarcia się na łaski Boże.
4. Bóg Zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na ubezpieczenie budynków Kościelnych i osób w nich modlących się.
5. W tygodniu wspominamy:
• Poniedziałek: św. Wojciecha bpa i męcz., głównego patrona Polski
• Środa: św. Marka Ewangelisty
6. Dziś witamy w parafii pielgrzymów którzy wrocili z szlaku św. Pawła Apostoła z Grecji i dziękujemy im za modlitwę w naszej intencji.
7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
• Poniedziałek: Akcja Katolicka o 18.00; Odnowa w Duchu Św. po Mszy Św. wieczornej
• Dzieci rocznicowe klas czwartych z rodzicami – wtorek o 18.00
• Dzieci Komunijne z rodzicami w czwartek o 17.30
• Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej.
• LSO Sobota o 9.00
• Schola sobota o 9.00
• DSM sobota 9.45
• PDMD sobota 10.30
9. W środę i w piątek nasza parafia przewodniczy radiowej Mszy św. w sądeckiej Farze
o 18.00. W piątek Akcja Katolicka prowadzi radiowy Różaniec.
10. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jamer Barbara; Jamer Dominik, Justyna; Jamer Krzysztof, Beata; Gawlik Stanisław, Grażyna; Smoleń Maciej. Prosimy
o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
11. Zauważmy prasę katolicką
 ” Gość Niedzielny” a w nim Adhortacja papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym;
 Miłujcie się”
 „Promyczek Dobra”
 „Skibowy Kamień”,
 „Mały Gość Niedzielny” z laurką dla dzieci na dzień mamy.
12. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Śmietana lat 53 ze Wsi Płd. Polecajmy Jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie / x3

13. 18 maja 24 rocznica beatyfikacji bł. Matki Angeli Truszkowskiej założycielki sióstr felicjanek. Jej wstawiennictwu zawierzamy wszystkie dzieła miłosierdzia i naszą troskę wychowawczą o młode pokolenie.

KONIEC

14. Zbliżają się prymicje, tradycją naszej parafii jest duże zaangażowanie w przygotowanie i przeżywanie uroczystości. Zwracamy się już dziś do parafian o przygotowanie dekoracji na trasie od granicy parafii od strony Kłodnego po Podgórze zwłaszcza przy swoich posesjach i polach. Liczymy na pomoc sąsiedzką, pomoc Strażaków i wszystkich mieszkańców z innych rejonów. Może wcześniej przygotujemy paliki do dekoracji trasy.

Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30.
Rodziców prosimy o słowo zachęty, a także o przyprowadzanie dzieci na to wyjątkowe nabożeństwo. Z Maryją prowadźmy dzieło wychowawcze!
Prosimy, aby spotkania przy pobliskich kapliczkach były po nabożeństwie w kościele i wspólnej Komunii św.
15.

Data W parafii Poza parafią
23 IV wt
Św. Wojciecha 18.00 Msza św. w int. AK
24 IV środa
Próba kl. II przed I Komunią św.
25 IV środa
18.00 Msza św. w int. Caritas
26 IV piątek Początek pielgrzymki do Ziemi Świętej
27 IV sobota 18.00 – pomaga ks. Worwa (2 intencje) Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Bochni
28 IV niedz Msze św. niedzielne –
Pomaga ks. Worwa i Ks. Kanonik – o godz.?
29 IV pon LIPNICA 18.00 Msza św. TV TRWAM 150 roczn. urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – MISJE!!!
30 IV wtor Powinno być pierwsze naboż. majowe
1 V środa Nabożeństwo majowe o 17.30; potem Msza św. Odpust – Stara Wieś – suma o 11.00
2 V
I czwartek Spowiedź św. o godz. 17.00 -SP
Nabożeństwo majowe o 17.30; potem Msza św.
3 V
I piątek
Okazja do spowiedzi
Matki Bożej Królowej Polski
Msze św.
7,00; 9,00; (11.00 ?)
14.00 ? przy kapliczce Łukasików – nad kamieniołomem
17.30 Majówka i Msza św.
Pomaga ks. Worwa i Ks. Kanonik Odpust – Siekierczyna
– suma o 11.00
Jubileusz 25-lecia kapłaństwa
4 V
I sobota 6.30 Różaniec poprowadzi kl. I A
7.00 Msza św.
Msza św. przy kapliczce u Cieślików na Rolnej (?)
17.30 Majówka i Msza św.
Limanowa Nabożeństwo