OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NOWY ROK – 01.01.2023


 1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Przed każdą Mszą św. śpiewamy Hymn do Ducha Świętego celem uproszenia Bożej pomocy w Nowym Roku. Za pobożne odśpiewanie hymnu, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę stycznia. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. 

 3. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Woreczki z kadzidłem i kredą będzie rozprowadzał CARITAS, a ofiary będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Składka na cele misyjne.

 4. W I sobotę o poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy kandydatów do bierzmowania. Msze św. o 7.00 i 17.00. Od godziny 8.30 w sobotę, udamy się z comiesięczną wizytą do chorych.

 5. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego.

 6. Dziś jest ostatni dzień, kiedy w tym roku możemy odwiedzić żywą szopkę. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, dzięki którym była ona możliwa, a szczególnie: państwu Monice i Adamowi Krzak, Państwu Krzyżak, Dawidowi Bednarkowi, Krystynie Świerczek, państwu Lorek i Woźniak, panu Antoniemu Wiewióra, rodzinom: Pociecha i Mrozek. Serdeczne podziękowania dla naszych lektorów Pawła Orczykowskiego i Jana Krzyżaka, za wielogodzinną pracę przy skręcaniu poszczególnych części zagród dla zwierząt.

 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinom z Łęgów Wschodnich za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Małgorzata i Krzysztof Jakieła, Zofia i Andrzej Leśniara, Emilia i Mateusz Zygmunt, Stanisława i Stanisław Pociecha, Anna i Rafał Pociecha, pani Monika Lupa. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o godzinie 9.00.

 8. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Antoniego Opata. W tym dniu o 13.00 koncert naszej orkiestry.

 9. 29 stycznia, w niedzielę, o godzinie 13.00 odbędzie się Konkurs Kolęd dla dzieci do lat 7. Dzieci prosimy zgłaszać do 22 stycznia. Podkłady muzyczne można przekazywać Panu Organiście.

 10. Ks. Stanisław i Księża Misjonarze w styczniu odprawią po 30 int. pogrzebowych za śp: Jana Lupę, Franciszka Oleksego, Tadeusza Pociechę, Genowefę Noga i Józefa Sojkę.

 11. Spotkania:

  We wtorek o godzinie 18.00 – Chór

  W sobotę o godzinie 10.00 – Schola

 12. Dziś odszedł do wieczności papież emeryt Benedykt XVI. Powierzajmy Jego duszę w naszych modlitwach.