Ogłoszenia parafialne – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 VII 2017 R.


 1. Dziś pozdrawiamy i witamy w naszej parafii gości z Czadu: ks. Rene, sekretarza abpa N’Djameny oraz Alexa architekta i budowniczego kościoła w parafii ks. Stanisława Worwy. Kościół ten został konsekrowany przez biskupa Andrzeja Jeża. Dziękujemy ks. Stanisławowi za głoszone słowo Boże a wszystkim obecnym za złożony dar na misję ks. Stanisława. Korzystając z okazji obecności naszych gości możemy bezpośrednio ofiarować na ich ręce nasze misyjne dary w postaci np. odzieży. Chętni mogą konsultować z naszymi misjonarzami.
 2. W czwartek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie jako szczególne uczestniczenie w setnej rocznicy objawień. 10 minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia. O poniesienie figury prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Niech to spotkanie z Matką uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud. W czasie nabożeństwa złożymy ofiary na dzieci z misji ks. Pawła Wróbla w Rep. Środkowoafrykańskiej.
 3. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Kras do niedawna proboszcz w Lipnicy, obecnie kapelan Prezydenta Polski. Ponieważ od ojców Bernardynów w Krakowie nasza parafia otrzymała relikwie św. Szymona z Lipnicy ks. kapelan uroczyście je do nas wprowadzi.
 4. Bóg zapłać za złożony przed tygodniem dar 6,5 tys. zł. na prace na cmentarzu
 5. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne   w Tarnowie.
 6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
 • We wtorek – Św. Benedykta patrona Europy
 • W czwartek – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów naszej diecezji
 • W sobotę – Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła.
 1. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Kosiński Stefan i Krystyna; Lachor Jan; Jabłoński Stanisław i Teresa; Szewczyk Daniel i Ann; Olesiak Marek i Edyta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 2. Mieszkańcy Zadziela i Podlesia zapraszają na spotkanie organizacyjne dożynek w środę o 17.00 na Stadninie. Prosimy o przygotowanie liturgii na uroczystość.
 3. Szpital Powiatowy w Limanowej przedstawia sposoby leczenia depresji. Informacje szczegółowe w gablocie.
 4. Biblioteka Publiczna w Męcinie zaprasza na wykład ks. Jerzego Smolenia znanego teologa i psychologa o budowaniu relacji międzypokoleniowej o reagowaniu na to co trudne do przyjęcia. Informacja w gablocie.
 5. Polecamy prasę katolicką:

v W Gościu Niedzielnym  –   Bp Tarnowski w Kazachstanie; Bóg albo nic. Kardynał Robert Sarah z mocą misjonarza przemawia do starej Europy

 • „Mały Gość Niedzielny” z darmową płytą Arki Noego
 • wakacyjny „Promyczek Dobra”
 • „Miłujcie się”
 1. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 2. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie

 

28 lipca (piątek) Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.

PORZĄDEK ADORACJI:

8.00 – Msza św.

9.00 – 10.00 – Miczaki Górne i Miczaki Dolne

10.00-11.00-Podgórze

11.00-Msza św. 

12.00 – 13.00 – Bukowiec

13.00 – 14.00 – Szczepieniec, Wieś Północna

14.00 – 15.00 – Łęgi

15.00 – 16.00 – Zakrętek, Wieś Południowa

16.00 – 17.00 – Paszkowiec, Wygoniska

17.00 – 18.00 – Podlesie, Zadziele

18.00-Msza św.