OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VII 2017 R.


 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VII 2017 R.

 

 1. W roku, w którym przyświecają nam słowa „Idźcie i głoście” przeżywamy niecodzienną uroczystość. Dziś witamy w parafii naszej relikwie św. Szymona z Lipnicy, wielkiego apostoła Krakowa, orędownika studentów i matek, opiekuna chorych i ubogich, patrona dobrej spowiedzi. Relikwie przekazali dla naszej parafii Ojcowie Bernardyni z Krakowa. Cieszymy się, że wprowadzenia tego dokonuje ks. prałat Zbigniew Kras do niedawna proboszcz w Lipnicy i wielki czciciel Świętego oraz świadek licznych cudów, uzdrowień, które dokonywały się w ostatnich latach za jego przyczyną. W tym roku wypada 10 rocznica kanonizacji św. Szymona, która zrządzeniem Bożym stała się wielkim impulsem do niezwykłej hojności świętego Szymona wobec tych, którzy przez jego wstawiennictwo prosili Boga o potrzebne łaski. Wdzięczni za posługę dzisiejszą ks. prałata życzymy, by w pracy kapelana Prezydenta RP św. Szymon, kiedyś kaznodzieja królewski na Wawelu, był szczególnym sprzymierzeńcem.
 2. Zapraszamy w środę na nowennę do MBNP i w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W modlitwie będziemy polecać naszych gości, którzy przebywali przed rokiem w czasie ŚDM, także naszą młodzież, sponsorów i gospodarzy przyjmujących w domach na nocleg.
 3. Zapraszamy do odwiedzenia kościoła zabytkowego.
 4. Dziękujemy za złożony w czwartek misyjny dar dla dzieci w Rep. Środkowoafrykańskiej, a dzisiaj na Seminarium Duchowne.
 5. W przyszłą niedzielę złożymy do puszek nasze ofiary dla cierpiącej Syrii.
 6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
 • We wtorek – Św. Szymona z Lipnicy
 • W czwartek bł. Czesława, kapłana
 • W sobotę – święto Św. Marii Magdaleny – Odpust w Kaninie, suma o 11.00.
 1. W najbliższą sobotę nasza Ochotnicza Straż Pożarna w Męcinie będzie uroczyście czcić 70 rocznice powstania. O godzinie 12.00 Msza św. w intencji naszych Strażaków, rodzin i przyjaciół. Równocześnie nasi strażacy zapraszają całą społeczność prafii do uczczenia jubileuszu i wspólnego świętowania. Program uroczystości na afiszu.
 2. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Helena Gadzina z Zakrętka lat 80 i Irena Krzemińska z Bukowca lat 85. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
 3. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Tobiasz Janina; Sędzimir Grzegorz i Romana; Polakiewicz Zbigniew i Wanda; Pawlik Rafał i Ewelina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 4. Szpital Powiatowy w Limanowej zaprasza na bezpłatne badania wykrywające chorobę nowotworową jelita grubego. Wczesne wykrycie daje szansę na wyleczenie. Szczegóły w gablocie.
 5. Polecamy prasę katolicką:

v W Gościu Niedzielnym  – przemówienie prezydenta USA Trampa:  – My chcemy Boga; spłonęła wieża katedry w Gorzowie Wielkopolskim; Całun Turyński świadkiem męki Pana Jezusa.

 • „Mały Gość Niedzielny”
 • „Miłujcie się” i „Skibowy Kamień”
 1. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa: 90 od osoby; jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba wówczas, każda następna płaci – 60 zł., a każde następne dziecko (do kl. VI) tylko 20 zł. (resztę dopłaca Caritas).
 2. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie