OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 X 2017 R.


 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 X 2017 R.

 1. Dziś Różaniec o 15.30, w ciągu tygodnia o 17.00. Cieszymy się obecnością wielu dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, a rodziców prosimy, by pomogli im w dotarciu na różaniec.
 2. W poniedziałek zapraszamy klasy VI, VII i II gimnazjum na Spotklanie formacyjno modlitewne w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o 17.00
 3. Już dziś zapraszamy na parafialne święto Rodzin w niedzielę, 22 października. Szczegóły znajdziemy na plakacie. Wtedy popołudniowa Msza święta będzie już o godzinie 13.30 na rozpoczęcie naszego świętowania. Wydarzenie to poprzedzi Rekolekcje Ewangelizacyjne. Przy wyjściu ministranci przekażą do każdej rodziny specjalne zaproszenie. Prosimy o zabranie i zapraszanie ze swej strony naszych bliskich. Atrakcją będzie też loteria. Zapraszamy tez chętnych do ufundowania losów.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczamy na zakup paliwa do zimowego ogrzewania kościoła.
 5. Bóg zapłać też za dar do puszek na poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
 6. Zapraszamy na spotkania:
 7. Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 8. Chórzyści w czwartek o 18.00.
 9. Grupa Młodzieżowa w piątek o 18.30.
 10. Ministranci i Aspiranci w sobotę o 9.00
 11. Schola w sobotę o 9.00; DSM w sobotę o 10.00. Zapraszamy też wszystkich chętnych.
 12. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej
 • We wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego
 • W środę – święto św. Łukasza Ewangelisty
 • W piątek – św. Jana Kantego, kapłana
 • W sobotę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa
 1. Przyszła niedziela, to Niedziela Misyjna. Ofiary złożymy na misje święte do dyspozycji Ojca św.
 2. Zapraszamy członków żywego różańca na Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie w Tarnowie w kościele Matki Bożej Fatimskie w sobotę 28 października. Zgłoszenia w zakrystii.
 3. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Świerczek Tadeusz i Maria; Gawlik Jan i Ewa; Pociecha Piotr i Jolanta; Smorońska Wiesława i Pociecha Andrzej i Wioletta. Bardzo prosimy o sprzątanie  w sobotę i poniedziałek o 9.00.
 4. Są do pobrania kartki na wypominki. Przy rocznych wypominkach zaznaczamy godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby były czytane.
 5. Do wtorku do godziny 15.00 będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękujemy panu Tobiaszowi za udostępnienie w tym celu magazynu. Zbiórkę przeprowadza firma Ecologic współpracująca z Fundacją „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Celem zbiórki jest budowa studni, szkół i szpitali na terenach misyjnych.

 

 1. Prasa katolicka:

Gość Niedzielny –  – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy.

 • Mały Gość Niedzielny – z bezpłatnym dodatkiem – z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza 
 • Promyczek Dobra; Miłujcie się
 • Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok 2018

 

ZAPROSZENIE: Zarząd Spółki Wodno-Ściekowej zwołuje osiedlowe zebrania członków Spółki oraz odbiorców wody z wodociągu Męcina. Zebrania rejonowe członków  Spółki będą przeprowadzone w dniach od 17 do 19 października. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.