OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 IX 2018 R.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 IX 2018 R.

1. Cały obecny rok przeżywany jest przez Polaków jako wielkie dziękczynienie za dar niepodległości, w setną rocznicę jej odzyskania. Dziś radosne Te Deum niech rozlega się w Męcinie. Niech dziś popłynie nasza Modlitwa do Boga o pomyślność naszej Ojczyzny, o błogosławieństwo dla każdego domu i każdej rodziny, dla każdego z nas, za nasz Polski Dom!
2. Dziś o 14.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpi uroczyste poświęcenie tablicy pamiątkowej, poświęconej ofiarom I i II wojny światowej – naszym rodakom, z naszych rodzin z rodzin sąsiadów, z Męciny oraz Apel Poległych, w obecności Grupy Rekonstrukcyjnej w strojach z epoki, w mundurach legionistów. Warto pokazać to naszym bliskim, warto w tym wydarzeniu uczestniczyć. Jest miejsce dla dzieci, młodzieży, dorosłych.
3. Następnie przeniesiemy się na obiekty Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, by tam w kontynuować świętowanie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim środowiskom za włączenie się w ten program: dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP, Orkiestrze i słowem wszystkim parafianom. Niech połączy nas wspólne dziękczynienie, wspólna pamięć o bohaterach tamtych dni, którzy oddali życie dla Ojczyzny – dla nas. Podziękowania za tworzenie dobrej aury do powstania pomnika: Szkole, Radzie Duszpasterskiej i Rejonowym i wielu innym parafianom.
4. Wspólnie będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, wysłuchamy koncertu muzyki patriotycznej zapoznamy się z naszą tradycją pielęgnowaną przez KGW i Małych Męcinian, na zakończenie o 19.00 wielki występ zespołu RYMCERZE, w ramach projektu NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA. Niech to zaproszenie otworzy nasze serca na wspólne świętowanie. Chcemy wyróżnić każdego. Niech to padające dziś zaproszenie będzie dobrze przyjęte podobnie jak przed rokiem.
5. Zbliża się termin odbioru kolejnego etapu prac konserwatorskich w starym kościele. Również wymieniona został instalacja elektryczna i alarmowa. Żyrandole zostały przewiezione do specjalistycznej konserwacji. (Koszt ten to 10 tys. zł. I podobna kwota za konserwację kinkietów). Cieszymy się dużą dotacją, ale jest też nasz udział w kosztach ponad 30 tysięcy zł. Bardzo prosimy parafian o pomoc w spłaceniu tych prac. W dalszym ciągu gromadzimy środki na spłatę prac remontowych przy kościele na cmentarzu i Sali młodzieżowej, gdzie wykonywane jest teraz ocieplenie, a także zieleń wokół kościoła. Każdy wkład jest bardzo cenny, ale na I miejscu spłacamy Zabytek. Dziękujemy Pani Ewie za pracę przewodnika. Dziś ostatni dzień zwiedzania w tym sezonie zabytkowego koscioła.
6. Rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec o godzinie 17.30, potem Msza św. W niedziele o 15.30. Matka Boża daje nam tę modlitwę jako skuteczną tarczę. Nie bądźmy obojętni. Już od dziś zapraszamy na tę szczególną chwilę modlitwy. Rodzice także niech zachęcą dzieci i młodzież do codziennego różańca Niech każda rodzina ma swojego przedstawiciela na różańcu.
7. Zapraszamy na Diecezjalny Marsz dla Życia w niedzielę 14 października tym razem w Tarnowie. Zapisy w zakrystii.
8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
• We wtorek – św. Aniołów Stróżów
• W czwartek – św. Franciszka z Asyżu
• W piątek – św. Faustyny Kowalskiej
9. W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegółowy program w gablocie. Seniorzy zaproszeni są na piątek.
10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota października. Prosimy rodziców i dzieci o odkrycie na nowo wielkiej wartości I piątku, I soboty i obietnic Serca Pana Jezusa i Matki Bożej.
11. W czwartek Godzina Święta i spowiedź od 17.00 – prosimy dzieci klas szkoły podstawowej
12. W piątek spowiedź od 16.00.
Pierwszy Różaniec dla dzieci i młodzieży o 16.30 i Msza św.
Drugi Różaniec o 17.30 i Msza św.
13. W I sobotę różaniec wynagradzający o 6.30 niech poprowadzi klasa III a gimnazjum. Msza św. o 7.00
14. Chorych i seniorów zapraszamy do kościoła w sobotę. Dla nich od 9.00 spowiedź św. i o 10.30 Msza św.
15. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od 8.30 tych, których odwiedzał ks. Janusz; od 10.30 tych, których odwiedza ks. proboszcz, i od 13.00 tych, których odwiedza ks. Krzysztof. Jeśli jednak wybieraliby się w sobotę do kościoła, prosimy poinformować nas wcześniej.
16. W sobotę nasza młodzież pojedzie do Warszawy, aby wziąć udział w wydarzeniu „Stadion Młodych”
17. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Caritas, Odnowa w Duchu Św., Akcja Katolicka, zespół Synodalny w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na spotkanie także nauczycieli i wychowawców.
• Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 19.00.
• Służba Liturgiczna w I czwartek uczestniczy w nabożeństwie.
• Na Różaniec zapraszamy, najlepiej z rodzicami: Klasy O, I i II w poniedziałek;
• Klasy III we wtorek
• Klasy IV w Środę
• Klasy V w czwartek
• Pozostałe klasy w piątek.
18. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Gadzina Robert i Renata; Krzak Jarosław i Maria; Janusz Józef i Maria; Śmietana Aleksander; Banaś Marek i Ewa; Lachor Krzysztof i Dorota. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
19. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Dudczyk lat 62 pochodzący z Męciny (Zam. ostatnio w Nowym Sączu). Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu
20. Kalendarz Rolniczy dostępny w Zakrystii
21. Prasa katolicka:
• Gość Niedzielny; Niedziela; Mały Gość Niedzielny; Promyczek Dobra;
22. W przyszła niedzielę Caritas rozprowadzi „Chlebki Miłosierdzia” jako pomoc dzieciom głodnym.