OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 XI 2018 R.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 XI 2018 R.
Dziękujemy za 67 lat posługi Sióstr Felicjanek w Męcinie. W sobotę modlitwy za przyczyną bł. M. Angeli
1. We wtorek druga rocznica uroczystego powitania relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii.
2. Codziennie o 16.30 Różaniec z wypominkami, a w niedzielę o 15.30.
3. W niedzielę 100 rocznica odzyskania niepodległości. O 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej udamy się na modlitwę do pomnika pamięci ofiar I i II wojny światowej. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież i wszystkich parafian, a także delegacje Grup Apostolskich oraz poczty sztandarowe.
4. Ponadto młodzież z parafii pragnie zaprosić na wieczornicę patriotyczną pt. „Czy Niepodległa poległa?” Niech to nurtujące pytanie będzie okazją do refleksji i modlitwy za Ojczyznę. Spektakl będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Zapraszamy.
5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na spłatę prac związanych z naszą parafia. Koszt prac do tej pory wykonanych to ponad 200 tys. zł. Dlatego serdecznie wszystkim angażującym się w pomoc dziękujemy.
6. Bóg zapłać paniom z Caritas i Siostrze Urszuli, panu Jabłońskiemu za posługę w czasie uroczystości Wszystkich Świętych, ofiarodawcom na rzecz Caritas i potrzebujących pomocy oraz na Seminarium.
7. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać w całym Kościele Światowy Dzień Ubogiego ustanowiony przed rokiem przez papieża Franciszka. Wyróżni się on chlebkami CARITAS w naszej parafii. Ponadto wyrazimy naszą solidarność społeczną ofiarując produkty spożywcze i chemię domową, którą Caritas przekaże potrzebującym. Chętni do takiej pomocy niech zabiorą wyłożone pod chórem teczki papierowe. Przyniesione produkty dotrą do potrzebujących przez naszą Caritas.
8. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy wspomnienie:
• W piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
• W sobotę – św. Leona Wielkiego
9. Mieszkańcom Podgórza dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Tobiasz Sylwester i Iwona; Świerczek Stanisław i Barbara; Wójcik Andrzej i Krystyna; Wójcik Kamil i Sylwia; Piwowar Bolesław i Anna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
10. Zapraszamy na spotkania:
• Dzieci klas III z rodzicami w środę na Mszy św. o 17.00
• Chór Parafialny w czwartek po Mszy wieczornej.
• Młodzież w piątek o 17.30
• Ministranci, Schola w sobotę o 9.00; Dzieci, DSM, PDMD o 10.00
11. Prasa katolicka:.
• Niedziela, Gość Niedzielny;
• Mały Gość Niedzielny; Miłujcie się; Promyczek Dobra; Mały Promyczek
• w zakrystii Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok
12. Ludzie wierzący w miesiącu listopadzie spieszą z duchową pomocą zmarłym przez skracanie ich cierpień czyśćcowych wynagradzając Bożej sprawiedliwości za ich grzechy. Możemy to uczynić przez sakramenty święte, post, jałmużnę, modlitwę, umartwienia, dobre czyny, zyskiwanie odpustów.
13. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od południa l do 8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku – cząstkowy.
14. Warunki zyskania odpustów:
a. Stan łaski uświęcającej
b. Komunia święta
c. jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo)
d. wyrzeczenie się przywiązania nawet do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego
Jeżeli braknie któregoś z warunków, to odpust jest cząstkowy. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego. Trzeba także docenić zyskiwanie odpustów cząstkowych.