Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła 12 XI 2017

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 XI 2017 R.
Rekolekcje Ewangelizacyjne III Niedziela
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
11 rocznica konsekracji naszego parafialnego kościoła

1. W Modlitwie polecajmy naszą wspólnotę parafialną i każda rodzinę prosząc o dar umocnienia przez trwające Rekolekcje Ewangelizacyjne. Polecamy ks. Macieja i naszych gości ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Za tydzień zakończenie naszych rekolekcji.
2. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku ginie 100 tysięcy chrześcijan za to tylko, że przyznają się do Chrystusa.
3. Bóg zapłać za składany dziś dar do puszki dla wspólnot chrześcijańskich na wschodzie, a Odnowie w Duchu Świętym za posługę.
4. Codziennie o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami, a w niedzielę o 15.30.
5. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz delegacjom wczorajszej modlitwy w intencji Ojczyzny
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywamy wspomnienia:
 W poniedziałek – św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich.
 W piątek – Św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy
 W sobotę – Bł. Karoliny Kózkówny
7. Za tydzień po raz pierwszy przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogiego. Ojciec św. Franciszek skierował do na orędzie Już dziś zapraszamy najpierw do wspólnej modlitwy za wszystkich, których dotyka rozmaity krzyż życiowy duchowy, czy materialne ubóstwo. Chcemy być wrażliwi na ludzkie biedy.
 Młodzież klas szóstych, siódmych i drugich gimnazjum we wtorek o godz. 17.00
 Młodzież klas trzecich gimnazjum w czwartek o 17.00
Rodziców prosimy o przypomnienie i słowo zachęty. Jest to kolejny krok przed bierzmowaniem.
 Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
 Chórzyści w czwartek po Mszy św. wieczornej
 grupa młodzieżowa w piątek o 18.30;
 w sobotę: aspiranci i ministranci o 9.00; Schola o 9.00; DSM o 10.00; PDMD o 10.30.
9. Od najbliższego tygodnia pan Organista odwiedzi nasze domy przynosząc opłatki. Niech będzie to okazją do wyrażenia mu naszej wdzięczności za jego posługę podczas liturgii.
10. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dudczyk Antoni i Teresa; Zygmunt Józef i Grażyna; Zygmunt Wiesław i Teresa; Konieczna Janina; Orczykowski Leonard i Bożena. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00
11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Grecji w przyszłym roku w kwietniu. Chętnych zapraszamy. Od liczby zgłoszeń już teraz, zależy czy się odbędzie.
12. Prasa katolicka:.
 Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Aż trudno uwierzyć, że co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje. To się nie zdarza.
 Ponadto jest dla nas: „Mały Gość Niedzielny”; „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra”; „Mały Promyczek”
 W zakrystii Kalendarze Rolnicze i misyjne na nowy rok