Ogłoszenia XX Niedziela Zwykła 20.08


XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VIII 2017 R.
1. Witamy w parafii naszych pielgrzymów na Kalwarię i dziękujemy za modlitwę w intencji parafii.
2. Łączmy się przez wzajemną modlitwę i transmisje radiowe z naszymi pielgrzymami na Jasną Górę. (W piątek po południu transmisja z wejścia pielgrzymów w RDN).
3. Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu zaprasza nas na tygodniowy odpust. Program znajduje się w gablocie.
4. Dziś dziękujemy naszemu rodakowi ks. Przemysławowi za posługę w naszej parafii i życzymy bezpiecznego powrotu na parafię i radości z czynionej posługi duszpasterskiej. Podobnie życzymy Bożego błogosławieństwa Ks. Jakubowi, który od przyszłej niedzieli będzie na pierwszej swojej parafii w Zdziarcu.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 W poniedziałek – św. Piusa X, papieża
 We wtorek – NMP Królowej;
 W czwartek – Święto św. Bartłomieja Apostoła
 W sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jasna Góra zaprasza na główne uroczystości jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej.
 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 W sobotę zapraszamy na Mszę św. o 16.00 przy kaplicy na Miczakach Dolnych.
6. 3 września NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych, organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dziękczynne Dożynki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 40 zł od osoby. Zapisy tradycyjnie u pana Wojciecha Włodarczyka, Stanisława Galicy i Kazimierza Woźniaka.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Krzysztof Kaptur lat 38 ze Wsi Północnej. Także ks. prałat Jan Bukowiec z Limanowej-Sowlin. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
8. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Łęgów Wschodnich Kochański Mariusz i Zofia; Kochański Bogdan; Lachor Feliks i Agata; Lachor Renata; Lachor Wiesław i Stanisława. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
9. Polecamy prasę katolicką:
 Gościa Niedzielnego; Skibowy Kamień;

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w Polsce
Drodzy Diecezjanie!
Mimo, iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany ból wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną. Ta pomoc jest nieodzownym warunkiem odzyskania nadziei przez ciężko doświadczonych tym kataklizmem ludzi.
Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do pomocy na rzecz poszkodowanych przez wichury składając do puszek Caritas ofiary na ten cel. Wszystkie złożone przez Was ofiary zostaną w całości przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm.
Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności z serca Wam błogosławię.
† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI