PIELGRZYMKA DO FRANCJI + LAZUROWE WYBRZEŻE 23 – 30 maja 2022


PIELGRZYMKA
DO FRANCJI

+ LAZUROWE WYBRZEŻE

TERMIN: 23.05 – 30.05.2022 r.

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:
1 DZIEŃ : 23.05.
Zbiórka uczestników przy parafii o godz. 3.30. Wyjazd ok. godz. 04.00, bezpośredni nocny przejazd w kierunku Włoch. Wyjazd kolejką górską na Monte Lussari do Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Europy, Msza Święta, czas wolny na spacer na szczycie Góry Lussari. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.
2 DZIEŃ : 24.05.
Śniadanie, przejazd do Lukki, spacer po renesansowych murach obronnych, zwiedzanie miasta – Katedra św. Marcina, Kościół św. Michała Archanioła, Piazza dell’Anfiteatro, Dom Pucciniego. Msza Św. Po południu przejazd do Pizy, zwiedzanie Campo dei Miracoli czy Pola Cudów z Katedrą, Baptysterium, Cmentarzem Monumentalnym oraz Dzwonnicą czyli słynną Krzywą Wieżą. Obiadokolacja i nocleg.
3 DZIEŃ : 25.05.
Śniadanie, przejazd do La Spezzia, całodzienna wycieczka statkiem i pociągiem do słynnego CINQUE TERRE – 5 miejscowości położonych wśród skał na Wybrzeżu Liguryjskim, niezwykle urokliwych, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola. Spacer po Riomaggiore, podczas którego można podziwiać widoki zapierające dech w piersiach. Możliwość plażowania (uzależniona od warunków pogodowych). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ : 26.05.
Śniadanie, następnie przejazd do CANNES, spacer po słynnej Promenadzie Gwiazd “La Croisette” z jej wspaniałym Pałacem Festiwalowym, hotelami: Carlton, Majestic, Relais de La Reine, Po południu przejazd do NICEI, największego miasta Cote d’Azur corocznie odwiedzanego przez niezliczone rzesze turystów; spacer Promenade des Anglais do Parku Alberta I i niezwykle urokliwymi ulicami starego miasta do Katedry Św. Reparaty, wejście na dawne wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
5 DZIEŃ : 27.05.
Śniadanie. Przyjazd do KSIĘSTWA MONACO, spacer po jednym z najwspanialszych kurortów na świecie, zwiedzanie niezwykle bogatej kolekcji Muzeum Oceanograficznego (fakultatywnie), zwiedzanie Katedry Św. Mikołaja, w której pochowano Księżną Greace oraz Księcia Rainiera, spacer pod siedzibę rodu Grimaldich – Pałac Książęcy, przejście wzdłuż portu oraz miejsca, gdzie każdego roku startują zawodnicy Formuły 1 do MONTE CARLO
z jego wspaniałymi hotelami, Centrum Kongresowym oraz Kasynem Garnier, któremu malutkie państwo zawdzięcza swoje bogactwo i sławę. Czas wolny w Monte Carlo.
Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ : 28.05.
Śniadanie, przejazd do GRASSE, położonej u podnóża Alp, zatopionej wśród kwiatów Stolicy Perfum; zwiedzanie fabryki i muzeum perfum Fragonard połączone z możliwością zakupów. Następnie przejazd w rejon jednego z najgłębszych kanionów w Europie i przejazd panoramiczną trasą widokową wzdłuż Gorges du Verdon. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu w La Salette, obiadokolacja. Wieczorem udział w modlitwie różańcowej i w procesji światła. Nocleg.
7 DZIEŃ : 29.05.
Śniadanie. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę w miejscu objawień, wśród alpejskich szczytów.
Przejazd do ARS – nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 DZIEŃ : 30.05.
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych/nocnych i zakończenie pielgrzymki.

Cena:
1.100 zł + 340 Eur (dla grupy min. 45 osób)
1.200 zł + 350 Eur (dla grupy min. 40 – 44 osób)
1.500 zł + 370 Eur (dla grupy min. 30 osób)

Świadczenia:
– przejazd komfortowym autokarem turystycznym, wyposażony w cafe-barek, WC, DVD, klimatyzację
– 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-3-4-osobowe z łazienką),
– 7 śniadań wzmocnionych (ser + wędlina)
– 7 obiadokolacji,
– ubezpieczenie KL-20.000 Euro i NNW, bagaż
– opieka pilota na całej trasie przejazdu

Cena nie obejmuje:
 napoi do obiadokolacji
 wydatków własnych
 innych biletów wstępów i opłat, niezawartych w programie
 obowiązkowa opłata – 20 zł/os. na TFG i TFP (płatne w autokarze)
 taksa klimatyczna (płatne we Włoszech – ok. 1,5 Eur/nocleg)

Bilety wstępów, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, taxa klimatyczna, rejs statkiem, system tour-guide – 110 Eur/os.

UWAGA!!!!
PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE!!!! BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANIA POSZCZEGÓLNYCH MIEJSC, W PRZYPADKU ZAISTNIENIA OKOLICZNOŚCI NIEZALEŻNYCH OD BIURA (np. działanie tzw. „siły wyższej”, niesprzyjających warunków pogodowych itp.)