Ramowy program pielgrzymki do Meksyku


WYPOCZYNEK NA RIVIERA MAYA

PLANOWANY TERMIN: 22.01 – 02.02.2025 r.

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień –Wylot z Polski. Przelot do Mexico City, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Plac Trzech Kultur, główny plac Miasta Meksyk – Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Deptak Madero z barokowymi pałacami, Wieża Latynoamerykańska, budynek Poczty Głównej, Pałac Sztuk Pięknych. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Msza Św. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, spacer po świetnie zachowanym mieście Azteków: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i Piramida Słońca. Obiad. Przejazd na nocleg do hotelu.

3 dzień – Śniadanie. Msza Św. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Msza Św. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Przejazd do Mitli, centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami. Odwiedzimy kościół św. Pawła wybudowany przez hiszpańskich konkwistadorów oraz Museo Frissel de Arte Zapoteco, eksponujące wykopaliska prekolumbijskie z okolicznych miejsc Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Degustacja różnych rodzajów tego meksykańskiego trunku. Obiad. Nocleg.

5 dzień – wczesne śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Nocny spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Msza Św. Kolacja i nocleg.

6 dzień – wczesny wyjazd, po drodze śniadanie. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Msza Św. Kolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Św. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta, w którym zobaczymy min. Pałac Rządowy, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przejdziemy słynnym pasażem Montejo. Kolacja i nocleg.

8 dzień – Śniadanie. Msza Św. Przejazd do stanu Jukatan. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Po południu możliwość kąpieli w cenotach. Przejazd, do hotelu na Riviera Maya z opcja ALL, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – wypoczynek w hotelu nad morzem z opcją ALL.

10 dzień wypoczynek w hotelu nad morzem z opcją ALL.

11 dzień – wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Cancun, lot do Mexico City.

Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Msza Św. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Obiadokolacja. Wylot do Polski

12 dzień – przylot do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 4250 zł + 2.000USD (dla grupy liczącej co najmniej 30 uczestników)

UWAGA!!! OSTATECZNA CENA JEST UZALEŻNIONA OD CENY BILETU LOTNICZEGO ORAZ KOSZTÓW ŚWIADCZEŃ W MEKSYKU W 2025 r.

Cena zawiera:

 • bilet lotniczy Kraków-Mexico City-Kraków (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką we Frankfurcie, w cenie bagaż podręczny 12 kg/os. i główny 23 kg/os.),

 • lot lokalny Cancun-Miasto Meksyk,

 • transfery lądowe klimatyzowanym autokarem,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard),

 • wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie (napoje płatne dodatkowo) o

 • hotel z wyżywieniem All inclusive na Riwierze Maya (3 posiłki dziennie + napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne),

 • opiekę polskiego przewodnika, opieka duchowa Księdza i codzienna Msza św.

 • ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 250 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO,

 • obligatoryjne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA:

 • obligatoryjnych kosztów realizacji programu, biletów wstępów – w sumie 450 USD/os. płatne gotówką na miejscu w Meksyku u pilota,

 • napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 500 USD

Rozkład lotów linii lotniczej Lufthansa:

LH1365 22 stycznia KRK FRA 10:30 12:10

LH 498 22 stycznia FRA MEX 13:40 19:00

Powrót:

LH 499 01 lutego MEX FRA 21:00 14:40

LH1368 02 lutego FRA KRK 15:55 17:30

UWAGI:

Potwierdzenie rezerwacji następuje po podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki 3000 zł/os.

Istnieje możliwość wykupu dodatkowego, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,5% kosztu imprezy (ok. 420 zł/os.). Należy to zgłosić i opłacić w dniu podpisania umowy.

W Meksyku brak możliwości rezerwacji pokoju 3-osobowego z 3 oddzielnymi łóżkami (w pokojach 3-os. są dwa łóżka małżeńskie).

Warunkiem wjazdu do Meksyku dla Obywateli Polski jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Każdy uczestnik, w chwili podpisania umowy z biurem zobowiązany jest równocześnie dołączyć CZYTELNĄ kserokopię paszportu.