UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO- 13.06.2021 R


UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI
ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO- 13.06.2021 R.

1. Przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego. Na godzinę 9.00 zapraszamy szczególnie wszystkich Ojców na naukę i specjalne błogosławieństwo. Tej Mszy będzie przewodniczył ks. prałat Franciszek Jabłoński. Sumie odpustowej o godzinie 11.00 będzie przewodniczył ks. prałat Zbigniew Kras – kapelan Prezydenta RP. Po sumie procesja wokół kościoła, a po niej wręczenia nagród biorącym udział w konkursie „Święty Antoni Padewski – patron mojego kościoła”. Dziś również zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.
2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są codziennie po Mszy św. popołudniowej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00
3. Do nabycia jest nowy Skibowy Kamień w cenie 6 złotych.
4. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie – Bośniackie i Chorwackie Sanktuaria Maryjne w terminie 21-27 sierpnia 2021. Całkowity koszt to 1800 złotych. Zapisy do 27 czerwca u pana Edwarda Smolenia i ks. Michała. Program pielgrzymki jest w gablocie i na facebooku.
5. We wtorek, 15 czerwca, przypada 9 rocznica objęcia naszej diecezji przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Wesprzyjmy Go naszą modlitwą, aby jak najlepiej prowadził Kościół Tarnowski.
6. W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, Diecezjalne Święto Rodziny. Niech ten dzień będzie dniem wspólnej modlitwy w naszych rodzinach i za nasze rodziny.
7. Również za tydzień, 20 czerwca, na Mszy św. o godzinie 11.00 uroczyste przyjęcie 12 aspirantów do grona ministrantów, a Msza św. o godzinie 15.00 będzie odprawiona na cmentarzu.
8. Rodzinom ze Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Karolina i Kamil Wnęk, Agata i Janusz Wnęk, Edyta i Jacek Cieślik, Krystyna i Paweł Kryzia, Irena i Wiesław Wójtowicz, Maria i Jarosław Pawlik, Ilona Warso. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
9. Spotkania:
Rodzice i Dzieci z klas 3, którzy chcą pojechać do Sanktuarium w Tuchowie – poniedziałek o 18.30
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00
Aspiranci – piątek o godzinie 17.00
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00
Lektorzy – sobota o godzinie 9.00
Rada Parafialna i Zespół Synodalny w sobotę o godzinie 19.00