Uroczystość Trójcy Św.– 11 VI 2017 R.


ODPUST ku czci św. Antoniego Padewskiego

Srebrny Jubileusz kapłaństwa  ks. Dziekana Wiesława Piotrowskiego.

 1. Przeżywamy Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej parafii. Cieszymy się z obecności i posługi ks. Dziekana naszego limanowskiego dekanatu ks. Prałata Wiesława Piotrowskiego i naszą modlitwa wyrażamy nasze gratulacje i życzenia w roku srebrnego jubileuszu kapłaństwa.
 2. Tegoroczny odpust wypada po ważnym wydarzeniu w naszej Ojczyźnie, jakim było we wtorek ofiarowanie Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, wypowiedziane od nas wszystkich, przez naszych biskupów w zakopiańskich Krzeptówkach. My przygotowujemy się, aby na wzór naszego Patrona, także ofiarować się Matce Bożej 8 września w święto Narodzenia NMP, by Maryja w tych trudnych i niepewnych czasach sama wzięła nasz los w swe ręce.
 3. Dziś o 16.45 Misterium przygotowane przez naszą młodzież. Niech uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie okazją do umocnienia naszych relacji rodzinnych przy Jezusie Zmartwychwstałym. Spektakl w dolnym kościele ze specjalnie przygotowaną scenografią.
 4. Dziś składamy dar do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
 5. W tygodniu o 18.00 Msza św. z Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, dziś o 15.40.
 6. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodzin. Msza św. w intencji Rodzin przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Po południu Festyn Rodzinny.
 7. We wtorek 13 czerwca o 19.00 Nabożeństwo Fatimskie pod przewodnictwem naszego rodaka misjonarza Ks. Stanisława Worwy. Na jego ręce złożymy wtedy dar na kształcenie młodzieży w jego misyjnej parafii. Na nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież na podziękowanie za łaski mijającego roku szkolnego, Koło Gospodyń w swych barwnych strojach na przeżywany Jubileusz Fatimski. 10 minut wcześniej litania do Serca Pana Jezusa. O dyżur przy figurze prosimy Akcję Katolicką. Przynieśmy lilie do poświęcenia.
 8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, suma o 9.00 z procesją do czterech ołtarzy i po południu o godz. 15.30 Nieszpory, procesja Eucharystyczna i Msza św.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Udekorujmy trasę flagami, okna emblematami religijnymi. Prosimy wcześniej zabrać feretrony i  chorągwie. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne.
 9. W Boże Ciało tradycyjnie ofiarujemy składkę na hospicja i cele charytatywne.
 10. W ciągu oktawy zapraszamy na nabożeństwa wieczorne z procesją eucharystyczną.
 11. Za tydzień Msza św. na Cmentarzu na prośbę parafian o godzinie 11.00. Bóg zapłać za złożony przed tygodniem dar 7 tys. zł. na prace budowlane na cmentarzu. Za tydzień także będziemy wspierać to potrzebne dzieło. 
 12. Przed cmentarzem Caritas będzie rozprowadzał znicze na cele dobroczynne.
 13. 2 lipca zapraszamy nauczycieli na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o zgłoszenia.
 14. Są już ostatnie dni do zapisów dzieci i młodzieży na wakacyjne oazy. Można jeszcze zgłaszać się u ks. Krzysztofa do wieczora w poniedziałek. Ponadto na plakacie i ulotkach informacje o wakacyjnych obozach dla młodzieży w atrakcyjnych miejscach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 15. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – bł. Romana Sitki, kapłana i towarzyszy, męczenników
 • We wtorek – św. Antoniego
 • W środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • W sobotę – św. Brata Alberta, zakonnika
 1. Składamy podziękowania Bóg zapłać rodzinom Gawlików i Piwowarów za świąteczne pieczywo.
 2. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za  wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny Wiesław i Sabina Błażkiewicz; Jerzy Trybuś; Bugański Paweł i Urszula; Bugański Jan i Janina, Ziółkowska Cecylia. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
 3. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej; Młodzież – w piątek o 19.00; Służba Liturgiczna ministranci i lektorzy w sobotę o 9.00;

PDMD – w sobotę o 10.30 (kl. III i IV)

 1. W prasie katolickiej przeczytamy:
 • W „Gościu Niedzielnym” – śpiewnik z pieśniami na Boże Ciało; o nadziei dla Europy

 Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”