UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP- 15.08.2021 R.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
2. Zapraszamy dziś na godzinę 13.00 na Mszę św. przy kapliczce na Jaworzu.
3. W sobotę, 21 sierpnia zapraszamy na Mszę św. przy kapliczce na Podgórzu o godzinie 14.00.
4. Z racji rozpoczętych prac konserwatorskich Msze św. popołudniowe w czwartki będą znów w nowym kościele.
5. Przypominamy, że w ten czwartek, 19 sierpnia odbędą się dróżki do Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 7.30 na Placu Rajskim przed Bazyliką M.B. Kalwaryjskiej.
6. Wyjazd na pielgrzymkę do Medjugorie będzie w sobotę – 21 sierpnia – o godzinie 3.00 rano z parkingu obok kościoła.
7. Ks. Bp. Andrzej Jeż ogłosił edykt rozpoczynający proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej – wiernej świeckiej. Ks. Bp. zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości zarówno pozytywne jak i negatywne dotyczące Sł. Bożej Stefanii Łąckiej aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie do dnia 7 września br. Cały tekst edyktu znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
8. W ostatni czasie została opracowana strona internetowa cmentarza naszej parafii. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać: e cmentarz Męcina. Znajdziemy tam wszystkie groby oraz prośbę o kontakt, jeśli od wzniesienia grobowca upłynęło więcej niż 20 lat. Chodzi tu o wniesienie opłaty tzw. „placowego”, która obecnie wynosi 200 zł. na okres 20 lat, a która w całości jest przeznaczona na wywóz śmieci. W miarę możliwości prosimy o uregulowanie tego do końca roku. I taka osobista prośba: jeśli moglibyśmy czasem wziąć ze sobą plastiki ze zniczy i dołożyć do swoich śmieci, to też ograniczyłoby koszty śmieci. Obecnie za wywieziony kontener płacimy 1690 zł. Rocznie to ponad 20.000 zł.
Bardzo proszę również wszystkie osoby, które zarezerwowały sobie plac na grobowiec, szczególnie w starej części cmentarza o zgłoszenie się do kancelarii lub pana Grabarza do końca września, żebyśmy mogli zaktualizować dane. Po tym czasie miejsca niezagospodarowane w starej części będziemy przeznaczać na nowe grobowce.
9. Rodzinom Wsi Południowej dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszłą niedzielę prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Grażyna i Jerzy Wójs, Teresa Wójs, Anna i Grzegorz Wójs, Monika i Stanisław Czaja, Agnieszka i Józef Rumian, Dorota i Krzysztof Lachor. Prosimy o sprząta-nie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.