V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021

1. Przeżywamy V niedzielę wielkanocną – Dzień Modlitw za Emigrację – polecajmy wszystkich Rodaków, żyjących na obczyźnie, pamiętając szczególnie o naszych bliskich.
2. Dziś Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00 będą odprawiane zarówno w kościele górnym jak i dolnym. Ponieważ spada liczba zarażeń i poprawia się pogoda od przyszłej niedzieli Msze św. o 9.00 i 11.00 będą już tylko w górnym kościele.
3. Nabożeństwa Majowe będą one w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00.
4. W Poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 16.00. Po Mszy o godzinie 9.00 udamy się pod pomnik na chwilę modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
Również w poniedziałek na godzinę 14.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. przy kapliczce nad kamieniołomem.
5. We wtorek wspomnienie św. Floriana – w modlitwach polecajmy wszystkich strażaków, szczególnie z naszej parafii.
6. W czwartek święto św. Filipa i Jakuba – Apostołów. Jest to również I czwartek miesiąca maja. Powiedź rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. oraz w czasie adoracji od 19.30 do 21.00.
7. W piątek – I piątek. Msze św. o 6.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź od 6.00 do 6.30, od 15.30 do 16.30 i od 17.15 do 18.00.
8. W sobotę – Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – głównego patrona Polski i diecezji.
9. W sobotę od 9.00 udamy się do chorych. Prosimy by zgłosić chorych do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
10. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje.
Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Maria i Edward Lupa, Dorota i Artur Lupa, Krystyna i Marcin Pociecha, Elżbieta Kościółek, Bogumiła i Marian Lasek, Władysław Twaróg.
Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i we wtorek o godzinie 9.00.
Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00.
Lektorzy – sobota o godzinie 8.00
Rodzice i Dzieci klas III – sobota o godzinie 15.00
Kandydaci do bierzmowania – sobota po Mszy św. wieczornej.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są nowe numery: Świata Misyjnego, Misji Dzisiaj, a dla dzieci nowy Promyczek Dobra.
13. Ks. Stanisław i Ks. Misjonarze w Afryce w miesiącu maju odprawią po 30 Mszy św. pogrzebowych za śp: Stanisława Pociechę, Michalinę Gawlik, Piotra Wójcika, Tadeusza Wójsa, Józefa Tobiasza i Jadwigę Dynowską.