V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 V 2020 r.

1. Módlmy się za naszych diakonów Artura i Pawła, którzy już za trzy tygodnie przyjmą święcenia kapłańskie. Prośmy także o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  2. W środę o 19.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy świętej różaniec i majówka. Jak co roku w maju polecamy kandydatów do bierzmowania i dzieci komunijne oraz rodziców. Będziemy dziękować za Św. Jana Pawła II z okazji zbliżającej się setnej rocznicy jego urodzin. Polecamy też wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, której On patronuje – dyrekcję, nauczycieli, pracowników i rodziców.
  3. Z objawień Fatimskich świat dowiaduje się o swoim ocaleniu. Niech chwała Boża i wdzięczność dla Matki Najświętszej wyraża się w naszej modlitwie.
  4. W pozostałe dni tygodnia o 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym; adoracja
    i spowiedź, o 20.30 Różaniec o ustanie pandemii.
  5. Trwa jeszcze czas Komunii wielkanocnej, dlatego korzystajmy codziennie wieczorem w czasie adoracji ze spowiedzi i Komunia św. Komunia święta jest rozdawana co pół godziny.
  6. Dziękujemy rodzinom, które włączają się w nabożeństwa majowe, korzystają ze spowiedzi i Komunii św. uczestniczą w adoracji i wieczornym różańcu, dziękujemy rodzicom, którzy podjęli zaszczytne przygotowanie dzieci do
    I Komunii św. w rodzinach.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w zabytkowej świątyni, oraz składane w czasie pogrzebów na ten cel.
  8. Bóg zapłać parafianom Jolancie Włodarczyk i Krystynie Orzeł za pielęgnację zieleni oraz Januszowi i Tomaszowi Kurczab
  • Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki chemiczne. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Wójs Jarosław i Lidia; Wojtaszczyk Józef i Elżbieta; Smoleń Janusz i Barbara; Lachor Paweł
    i Aneta; Lachor Justyna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00
  1. W liturgii tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – Św. Macieja Apostoła;
  • w piątek – Św. Zofię.;
  • w sobotę – Św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski Polecamy w modlitwie ks. biskupa Andrzeja z okazji imienin.
  1. Zauważmy prasę katolicką:
  2. „Gość Niedzielny” ; „Miłujcie się” i „Promyczek Dobra”
  3. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Zdzisław Siciarz lat 67 ze Wsi Południowej.  Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Na listach zaznaczamy się, by zająć miejsce w kościele na przyszły tydzień.

Transmisje na żywo z naszego kościoła są dostępne na YouTubie
na kanele „Parafia Męcina”, możemy ten kanał subskrybować. Transmitujemy także na FB. Msze św. w niedzielę o 9.00 i 11.00 oraz wieczorny różaniec o 20.30. Serdecznie zapraszamy.