V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03 IV 2022 R.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03 IV 2022 R.
1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, którą rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego rekolekcjonistę – ks. dr Andrzeja Romanowskiego – proboszcza w Powroźniku. Dzisiejszą składką chcemy wesprzeć budowę plebanii w Jego parafii. Za tydzień składka budowlana. Z powodu ochłodzenia rekolekcje będą odbywać się jeszcze w dolnym kościele.
2. W piątek organizujemy Parafialną Drogę Krzyżową przez Łęgi Wschodnie – trasa około 2,5 km. Porządek Nabożeństw po południu ulegnie zmianie i będzie następujący:
16.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Dzieci
17.00 – Msza św. wieczorna
17.30 – Parafialna Droga Krzyżowa
Nie będzie już w tym dniu Drogi Krzyżowej prowadzonej przez Młodzież
O niesienie krzyża prosimy: I stacja – Kapłani, Aspiranci i Ministranci, II stacja – Siostry Zakonne i Dzieci, III stacja – Akcja Katolicka, IV stacja – Róże Różańcowe Kobiet, V stacja – Caritas, VI stacja – Nauczyciele, VII stacja – Róże Różańcowe Mężczyzn, VIII stacja – Odnowa w Duchu Świętym, IX stacja – Przedstawiciele Służb Medycznych, X stacja – Młodzież i Lektorzy, XI stacja – Rada Duszpasterska i Samorządowcy, XII stacja – Chór i Orkiestra, XIII stacja – Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora, XIV stacja – OSP. Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie porządku na drodze.
3. Za tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Na godzinę 11.00 szczególnie zapraszamy dzieci, by wzięły udział w orszaku Pana Jezusa, który wjeżdżał do Jerozolimy. Po tej Mszy św. tradycyjny Konkurs Palm i wręczenie nagród.
4. Dziękujemy za ofiary złożone za palmy w kwocie 2636 złotych, które zostały przekazane ks. Mateuszowi Świstakowi z parafii Wniebowzięcia NMP w Nadwornej koło Iwano – Frankiwska na Ukrainie. Ks. Mateusz odprawi Mszę dziękczynną w int. Ofiarodawców 22 kwietnia. Dziękujemy również za pomoc panu Zdzisławowi Klimkowi w kwocie 4030 zł. W int. Ofiarodawców również zostanie odprawiona Msza św. z int. pana Zdzisława.
5. Jest jeszcze 10 miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Sokółki i Świętej Wody w dniach 30 kwietnia – 1 maja. Koszt 370 złotych. Zapisy i wpłaty u pana Edwarda Smolenia lub u Księży.
6. W miesiącu kwietniu ks. Stanisław i Księża w Afryce odprawią po 30 int. Mszy św. pogrzebowych za śp: Stefana Pociechę, Władysławę Oleksy, Zygmunta Kłosowskiego, Stanisława Janczyka, Mieczysława Gawlika, Krzysztofa Mól, Michalinę Grabek, Antoniego Lupa, Władysława Krzemińskiego i Stefana Pociechą.
Od kwietnia będą również odprawiane następujące Msze św:
Ks. Stanisław Krzyżanowski z parafii Pobierowo odprawi 70 int. za + Stanisława Janczyka
Ks. Marek Staniszewski z Lipek odprawi 19 int. za + Józefę Piszczek oraz 21 int. za + Helenę Smoleń.
Ks. Grzegorz Garwol z parafii Kuty (Ukraina) – odprawi 30 int. za + Kunegundę Pociecha
7. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za dyżur przy naszej świątyni. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu: Państwo: Helena i Stanisław Ziułkowscy, Janina i Ryszard Król, Janina i Krzysztof Orzeł, Ewa i Tadeusz Orzeł, Zuzanna i Andrzej Lachor, Małgorzata i Paweł Pociecha, Janina i Konstanty Firlej. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Zostało już tylko kilka rodzin z Bukowca i swój dyżur rozpoczną już mieszkańcy Podlesia. Pana Rejonowego prosimy o kontakt.
8. Spotkania:
Chór – we wtorek oraz w czwartek o godzinie 19.00
Schola – w sobotę o godzinie 10.00
Ministranci, aspiranci i lektorzy – w sobotę o 19.00

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
3 – 6 KWIETNIA 2022

NIEDZIELA 3 KWIETNIA
7.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI
PO MSZY ŚW O GODZINIE 9.00 – NAUKA STANOWA DLA MAŁŻEŃSTW
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH
15.00 – GORZKIE ŻALE Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
16.00 MSZA ŚW.

PONIEDZIAŁEK 4 KWIETNIA
6.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI KLASY I – III
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA KLAS IV – VIII
13.00 – WYJAZD DO CHORYCH
15.00 – SPOWIEDŹ CHORYCH
15.30 MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA CHORYCH Z UDZIELENIEM SAKRA-MENTU NAMASZCZENIA
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

WTOREK – 5 KWIETNIA
DZIEŃ SPOWIEDZI PARAFIALNEJ
6.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH
8.00 – NAUKA PRZED SPOWIEDZIĄ DLA UCZNIÓW KLAS IV- VIII
8.30 – 10.00 – SPOWIEDŹ
10.00 – NAUKA DLA UCZNIÓW KLAS I – III
10.30 – 12.00 – SPOWIEDŹ
14.30 – 16.00 – SPOWIEDŹ
16.30 – 18.00 – SPOWIEDŹ
18.00 MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

ŚRODA – 6 KWIETNIA
6.30 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI KLASY I – III
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA KLAS IV – VIII
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH