V Niedziela Wielkiego Postu


 1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale o 15.15.
 2. Dziś, po każdej Mszy św, będą rozprowadzane palmy i kwiaty wykonane ręcznie przez Seniorki z Męciny. Złożone ofiary będą przekazane na dożywianie głodnych dzieci z misji ks. Pawła Wróbla. Zapraszamy do ich nabywania i z góry dziękujemy w imieniu ks. Pawła i potrzebujących dzieci za każdy datek.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  w środę – Dzień Misjonarzy Męczenników
  w czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia
  W czwartek zaczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do Niedzieli Palmowej. Zachęcamy wszystkich do udziału, również z racji pandemii, poprzez transmisje internetowe. Każda Msza św. i nauka będzie transmitowana. Prosimy szczególnie aby zatroszczyć się o młodsze dzieci i włączyć im transmisje, jeśli nie będą mogły uczestniczyć w naukach w kościele. Program.
  w piątek – zapraszamy do uczestnictwa na nabożeństwach Drogi Krzyżowej w kościele.
  Zaplanowana na ten dzień droga Krzyżowa po ulicach Męciny nie odbędzie się z racji pandemii.
  W sobotę po Mszy św. o godzinie 10.00 udamy się z wizytą do chorych. Z racji rosnącej liczby zachorowań, chcemy odwiedzić tylko tych chorych, u których nie byliśmy na I piątek marca, chyba, że jest poważna potrzeba, to również można ich zapisać. Zapisy chorych do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
 4. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy następujące rodziny. Państwo: Marta i Michał Sejmej, Wiesław Smoleń, Barbara i Krzysztof Mysza, Irena Sikora, Edyta i Marek Bukowiec, Anna i Wojciech Bednarek. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę o 11.00 i w poniedziałek o 9.00.
 5. Uwagi odnośnie spowiedzi wielkopostnej. Podobnie jak w czasie Uroczystości Bożego Narodzenia, nie będzie organizowania jednodniowa spowiedź parafialna, na którą przyjeżdżali księża z dekanatu. Będziemy spowiadać sami z pomocą ks. Pawła. Dlatego prosimy o nie odkładanie spowiedzi na sam koniec. Zawsze jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w czasie rekolekcji mamy wyznaczone godziny. W Wielkim Tygodniu, w Wielki Wtorek i Wielką Środę, również będziemy spowiadać od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 20.00. Jeśli podejdziecie odpowiedzialnie do spowiedzi, to myślę, że każdy będzie mógł z niej skorzystać bez długiego oczekiwania w kolejkach. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
 6. Spotkania:
  Odnowa w Duchu Świętym – wtorek po Mszy św. wieczornej
 7. W Niedzielę Palmowa zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnym konkursie na najładniejszą, wykonaną ręcznie, palmę. Konkurs odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.00. Chętnych, do zasponsorowania nagród, prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała.