V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 II 2019 r.


V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 II 2019 r.

1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Matce Bożej z Lourdes zawierzamy wszystkich naszych chorych.
2. Tradycyjnie zapraszamy naszych chorych i ich opiekunów do Sanktuarium w Limanowej. Tam od 9.00 będzie spowiedź, Dróżki Maryjne i Msza św. o 11.00 połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Informacje szczegółowe na afiszu. Prosimy, aby naszym bliskim usłużyć samochodem i ułatwić pielgrzymowanie.
3. Ponadto w liturgii tygodnia:
4. W czwartek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa
5. Dziś o 15.40 Nieszpory. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6. W czwartek mija 30 rocznica powstania naszego Chóru, rozpoczynamy rok jubileuszowy. Gratulujemy i dziękujemy chórzystom na ręce dyrygenta pana Władysława za piękną posługę.
7. Bóg zapłać składamy wszystkim parafianom za ofiary złożone przed tygodniem na spłatę wykonanych prac budowlanych. Ofiarowaliśmy 8 tys. zł.
8. Chcemy obecnie wyposażyć salę młodzieżową w sprzęt audiowizualny. Niekiedy chcemy upamiętnić naszych bliskich przez ofiarowanie czegoś do kościoła. W tym wypadku zapraszamy do pomocy wyposażenia tej wyremontowanej sali.
9. Spotkania:
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 17.30.
• W czwartek: Lektorzy o 17.00. Chór o 18.00.
• W piątek: Grupa Młodzieżowa o 17.30
• W sobotę: Dzieci, DSM, Schola o 10.00.
• W środę o 15.00 katecheza dla klasy trzeciej z rodzicami w Szkole nr 1.
10. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Włodarczyk Mieczysław i Barbara; Smaga Marcin i Małgorzata; Jarosz Józef i Kazimiera; Świerczek Czesław i Barbara; Świerczek Mirosław i Anna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
11. Polecamy prasę katolicką
• W Gość Niedzielny – pisze o objawieniach w Lourdes
• Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się
12. Ksiądz Biskup prosi o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej. Informacje na ulotkach.
13. W tym tygodniu do z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef Aleksander Sędzimir z Paszkowca lat 81; oraz Maria Lachor lat 79 zamieszkała ostatnio w Limanowej. (Jej pogrzeb dziś w Sowlinach, około 15.20 złożenie na cmentarzu w Męcinie)