V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 II 2018 r.


V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 II 2018 r.

1. Po Mszy św. zmiana tajemnic Różańcowych. (Po 7.00 i po 11.00)
2. Dziś o 15.40 Nieszpory.
3. Pamiętajmy w modlitwie o konających, którym miesiąc luty jest w Kościele poświęcony.
4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczamy na nasz parking.
5. W czwartek wypada Nabożeństwo 40- godzinne na progu Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wybraną przez siebie godzinę. O prowadzenie czuwania prosimy Grupy Modlitewne. Plan czuwań:
8.00 Msza św.
9.00 Członkowie Żywego Różańca ( mężczyźni i kobiety )
10.00 Caritas
11.00 – 12.00 Odnowa w Duchu Św.
12.00 – 13.00 Msza św.
13.00 – 14.00 Adoracja indywidualna
14.00 – 15.00 Schola, DSM, Ministranci i wszystkie dzieci
15.00 –KSM, Młodzież zwłaszcza Gimnazjaliści i Młodzież starsza,
Lektorzy
16.00 – Akcja Katolicka
17.00 Msza św.
6. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek o 17.30; Chór w czwartek o 18.00 Kandydaci do S. Bierzmowania wraz z rodzicami w czwartek na Mszy św. o 17.00 a wcześniej godzinę przed Mszą św. zapraszamy na adorację!
7. W sobotę w Limanowej Dzień Chorych racji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. Tradycyjnie zapraszamy naszych chorych i ich opiekunów na pielgrzymkę do Sanktuarium w Limanowej zapraszamy także Caritas i wszystkich służących chorym. Tam od 9.00 będzie spowiedź, suma o 11.00 połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Informacje szczegółowe na afiszu. Prosimy, aby naszym bliskim usłużyć samochodem i ułatwić pielgrzymowanie.
8. W liturgii tygodnia:
 W poniedziałek – św. Agaty dziewicy i męczennicy
 W sobotę – św. Scholastyki;
9. W tym tygodniu zmarła Anna Banach z Zakrętka lat 89. Jej pogrzeb we wtorek o 13.00. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…
10. Rekolekcje Szkolne będą od 26 do 268 lutego.
11. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lachor Arkadiusz i Monika; Woźniak Zygmunt i Renata; Smoleń Adrian i Marta; Oleksy Stanisław i Danuta; Baca Józef i Barbara. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
12. Polecamy Prasę katolicka:
 Gość Niezielny pisze o burzliwych losach polskich insygniów królewskich; o licznych nawróceniach w Korei; Wanda Półtawska w obronie nienarodzonych.
 W Małym Gościu Niedzielnym: plakat z Kamilem Stochem oraz bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
 także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
13. Sołtys informuje, że do 16 lutego można odebrać kody i nakazy: środę – Remiza OSP; czwartek – Miczaki, lub u Sołtysa.
14. Na ulotkach informacja jak przekazać 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej i jak zaznaczyć, aby ta kwota wróciła do potrzebujących pomocy w Męcinie

W imieniu Caritas naszej diecezji zwracam się z serdeczną prośbą i apelem o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku; można tez wpisać w odpowiedniej rubryce „cel szczegółowy”.
Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmituje modlitwę w intencji rozeznania drogi życia dla naszej młodzieży, powołań do kapłaństwa do tarnowskiego Seminarium Duchownego i o świętość życia kapłańskiego. Msza św. w tych intencjach z asystą Kleryków jest transmitowana w każdy pierwszy czwartek miesiąca o g. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa (g. 19.00).
Natomiast w każdą czwartą niedzielę miesiąca w radiu RDN jest audycja Alumnów naszego Seminarium pt. „Wieczór z koloratką” o g. 16.30 na tematy związane z odkrywaniem drogi do kapłaństwa i rozeznania sensu życia.