V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 II 2020 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 II 2020 r.

1. We wtorek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Matce Bożej z Lourdes zawierzamy wszystkich naszych chorych.
2. Tradycyjnie zapraszamy naszych chorych i ich opiekunów do Sanktuarium w Limanowej. Tam od 9.00 będzie spowiedź, Dróżki Maryjne i Msza św. o 11.00 połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Informacje szczegółowe na afiszu. Prosimy, aby naszym bliskim usłużyć samochodem i ułatwić pielgrzymowanie.
3. Ponadto w liturgii tygodnia:
 We wtorek – św. Scholastyki
 W piątek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa
4. Dziś o 15.40 Nieszpory. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Polecać będziemy wszystkie rodziny naszej parafii.
5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które posłużą na remont naszej plebanii połączonej z termoizolacją. Parafia podjęła starania o dotację na termoizolacje budynku.
6. Polecamy wszystkie sprawy duchowe i materialne parafii waszej modlitwie.
7. Spotkania:
 Odnowa w Duchu Świętym w środę o 17.30.
 W czwartek: Chór o 18.00.
 W piątek: Grupa Młodzieżowa o 20.00
 W sobotę Schola o 9.00.
8. Gratulujemy ministrantom srebrnego medalu na turnieju piłki nożnej.
9. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Mazur Stanisław i Halina; Trybuś Jerzy; Bugański Paweł i Urszula; Ruchała Maciej i Anna; Bugański Jan i Janina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
10. Polecamy prasę katolicką
 W Gość Niedzielny – pisze o mszach gregoriańskich; o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym; o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus
 Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się
11. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dopisek Męcina spowoduje, że kwota ta wróci przez Caritas dla kogoś potrzebującego w naszej parafii. W ubiegłym roku było to 3 tysiące zł. Te pieniądze wspomogły potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać!
12. W tym tygodniu do z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara Gabryś z Bobrówki lat 81; Genowefa Pasionek lat 91 z Miczaków Dolnych; a także Genowefa Mech z domu Orczykowska lat 64 (zamieszkała w Żegocinie); Lucyna Jabłońska lat 84 (zamieszkała na Śląsku) mama ojca Rolanda Jabłońskiego, który jest misjonarzem w Hongkongu. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…