VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 II 2021

1. Dziękujemy wszystkim prowadzącym adoracje i uczestnikom 40-godzinnego nabożeństwa.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W Księdze Trzeźwości możemy swoje postanowienia abstynenckie.
  3. We wtorek 16 dzień miesiąca lutego. Msza wotywna o Janie Pawle II o godzinie 17.00.
  4. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W środę – Środa Popielcowa. Wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 6.30, 15.30 i 17.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni o ducha pokuty. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
  6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

O 15.30 – dla dzieci

O 16.30 – dla wszystkich

O 19.00 – dla młodzieży

Droga Krzyżowa będzie również w niedzielę po Mszy świętej o 7.00 i 11.00. Przewodników prosimy o ich przeprowadzenie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 15.15, a bezpośrednio po nich Msza św.

1. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Sokołowski Anna i Daniel, Sokołowski Jerzy, Jamer Barbara, Jamer Barbara i Krzysztof, Jamer Justyna i Dominik, Jamer Anna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.

Lektorzy – środa po Mszy św. o 17.00

Aspiranci – sobota o 9.00

Ministranci – sobota o 10.00

Rada Parafialna – w przyszłą niedzielę o 17.00

1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Numer KRS znajdziemy na facebooku parafii.
  2. Serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Wójtowiczowi za odśnieżenie placu wokół kościoła i na parkingu.
  3. Nasz rodak, ks. Stanisław Włodarczyk, w najbliższym czasie będzie odprawiał w swojej parafii 30 Mszy św. pogrzebowych za + Wiesława Jabłońskiego i 20 Mszy św. pogrzebowych za + Jana Lachora.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. W ubiegłym tygodniu Pan powołał do siebie: Janusza Wąsowicza, Stanisława Pociechę oraz Michalinę Gawlik. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…