VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 20 V 2018 r.

Wniebowstąpienie Pańskie
1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
3. Gratulujemy nowym przewodniczkom DSM, które otrzymały wczoraj błogosławieństwo do nowej posługi.
4. Dziękujemy asystom i uczestnikom procesji w czasie modlitwy o urodzaje, strażakom za zabezpieczenie trasy.
5. Dziś w parafii uroczystość Rocznicy I Komunii św.
6. W tradycji naszej jest dekorowanie na Zielone Świątki domów zielenią. Prosimy chętnych o zieleń do wejścia do kościoła.
7. W środę o 9.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II z udziałem społeczności Szkoły nr 1, której święty jest patronem. Do uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy także rodziców dzieci i przyjaciół Szkoły.
8. Za tydzień I Komunia. Bardzo prosimy, by na sumie o 11.00 zostawić wolne wszystkie ławki dla dzieci i ich rodziców.
9. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy z tej racji na Mszę św. o 18.00 z modlitwą o dary Ducha Świętego dla naszej parafii i całej Ojczyzny.
10. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium w Gidlach oraz Leśniowie w dniu 16 czerwca tj sobota. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy w zakrystii, prosimy przy zapisach podać adres i pesel do ubezpieczenia. Zapisy przyjmujemy do 3 czerwca. Zapraszamy serdecznie
11. Składamy wielkie podziękowania za złożony przed tygodniem dar 8 tys. zł. na budowę oświetlenia koło kościoła. Gromadzimy elementy do wykonania oświetlenia i ogrodzenia zachodniego na cmentarzu. Będziemy przez kilka miesięcy zwracać się z ponowną prośbą o udział parafian w tym dziele. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wspomóc według możliwości swojej to dzieło, bardzo będziemy wdzięczni.
12. Prowadzone są prace przy osuszaniu budynku gospodarczego. Dziękujemy firmie rodziny Wróbel za podjęcie tych prac.
13. Dziękujemy naszym lektorom za kolejne już prace murarskie.
14. Firma Ogrodnicza pomimo początkowych trudności dokonała pielęgnacji wszystkich drzew na cmentarzu. Gałęzie zostały skrócone.
15. W liturgii tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 W poniedziałek – św. Macieja Apostoła
 We wtorek – św. Zofię, męczennicę
 W środę – św. Andrzeja Bobolę kapłana i męczennika Patrona Polski; Jego wstawiennictwu polecamy ks. Biskupa Andrzeja.
 W czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego
16. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej;
– Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej; Dzieci I Komunijne w środę o 16.00
17. Mieszkańcom Wsi Północnej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień tego zadania podjęli się rodzice dzieci komunijnych. Dziękujemy za to.
18. Zauważmy prasę katolicką:
 Dziś po raz pierwszy jest w naszej parafii Tygodnik „Niedziela” ukazuje piękne sylwetki wielu wyjątkowych postaci jak św. Andrzej Bobola; Pismo będzie dostępne co tydzień. Dzisiaj jest w prezencie od redakcji. Z tej redakcji jest pismo dla dzieci „Tęcza”. Można je zaprenumerować w zakrystii. Ponadto „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”; „Miłujcie się” – .
19. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Czesław Smajdor lat 78 z Miczaków Górnych.
Zmarła mama ks. Piotra Witeckiego, który pracował w Męcinie – Zofia Witecka, Pogrzeb jej odbędzie się w kościele parafialnym w Przyszowej w poniedziałek 14 maja br. o godz. 13.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu… Wspólny wyjazd na pogrzeb w poniedziałek o 12.00. Chętnych prosimy w zakrystii o zapisywanie się.