VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 V 2020 r.


1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. Dziś dzień modlitwy za prześladowany Kościół w Chinach
3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
4. W tradycji naszej jest dekorowanie na Zielone Świątki domów zielenią.
5. Dziś o 14.00 dodatkowa Msza święta. Nabożeństwo Majowe i Różaniec o 15.30.
6. Codziennie w modlitwie polecamy naszych diakonów Artura i Pawła, którzy dziś rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Ich Święcenia będą w najbliższą sobotę.
7. W tygodniu Msza św. o 18.00, potem Nabożeństwo Majowe o 18.30, adoracja, spowiedź święta już na I piątek i Komunia Wielkanocna. Różaniec będzie o 19.30.
8. Serdecznie prosimy kandydatów do bierzmowania o włączenie się w tym tygodniu codziennie w nowennę do Ducha Świętego, o skorzystanie ze spowiedzi świętej w oczekiwaniu na Bierzmowanie. Szczególnie zapraszamy w czwartek, będziemy polecać kandydatów do bierzmowania.
9. We wtorek przekażemy książeczki rodzicom dzieci komunijnych z klasy III A i Miczaków, a w środę rodzicom dzieci z klasy III B.
10. W przyszłą sobotę powitamy pierwszego neoprezbitera Artura Zygmunta tradycyjnie na granicy parafii o 16.30, a o 17.30 w kościele, gdzie poprowadzi Nabożeństwo Majowe. Jest to święto dla całej parafii pomimo pandemii.
11. Msza św. prymicyjna w niedzielę o 11.00. Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia liczby w kościele, prosimy, by wnętrze kościoła pozostawić zaproszonym na prymicje. Pozostali uczestnicy niech pozostaną na zewnątrz, a także wybierajmy Msze św. dodatkową o 14.00.
12. Zapraszamy do udekorowania trasy przejazdu prymicjanta od granicy parafii do kościoła oraz ulicę Białodworską w kierunku Podgórza. Już dziś dziękujemy paniom z KGW za wicie wieńca i Strażakom za chęć pomocy oraz za zieleń zabezpieczoną przez parafian. Strojenie trasy będzie w piątek od godzin porannych.
13. Dziękujemy młodzieży, za prace przy zieleni.
14. Prosimy też chętnych parafian do pomocy w najbliższą środę od godziny 9.00. Chcemy uporządkować pozostałą zieleń i oczyścić pas procesyjny. Przydadzą się np. grabki.
15. W liturgii tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 We wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana – DZIEŃ MATKI
 W piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
 W sobotę – św. Jadwigi Królowej
16. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smoleń Marcin i Małgorzata; Smoleń Anna; Smoleń Maria; Pociecha Wiesław i Renata; Pociecha Przemysław i Katarzyna, Lachor Krzysztof i Marzena. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
17. Zauważmy prasę katolicką:
„Gość Niedzielny” – o wyborach prezydenckich oraz w dodatku o Polakach ratujących Żydów.

18. (Na Mszy św. o 14.00) Dziękujemy pani Stanisławie Oleksy za pracowicie przygotowane róże papieskie. Podziwiamy artystyczne rękodzieło. Róże te dedykowane są ojcu świętemu i misjonarzom. Ofiarami składanymi przy okazji nabywania róż wspieramy misje ks. Pawła.