VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTEGO 2023


 1. Przeżywamy VII niedzielę zwykła w ciągu roku. Dziękujemy za ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, które wyniosły 4123 zł. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za tydzień kazania do nas wygłosi ks. Jan Baran, pochodzący z Wielogłów, a obecnie pracujący w Boliwii. Składką wesprzemy Jego posługę na misjach.

 2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Porządek Mszy św: 6.30, 9.00, 17.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki (jeden do syta) wszystkich od 18-go do 60-go roku życia oraz abstynencja od pokarmów mięsnych od 14-go roku życia do końca życia. Składka na cele charytatywne.

 3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

  O 15.30 Droga Krzyżowa dla Dzieci, o 16.30 dla Wszystkich, o 19.00 dla Młodzieży

 4. Droga Krzyżowa będzie również w niedzielę po Mszach św. o godzinie 7.00 i 11.00. Przewodników prosimy o jej przeprowadzenie.

 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę o godzinie 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św. 

 6. Zachęcamy do przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez CARITAS Diecezji Tarnowskiej. Numer KRS 0000211791. Na stronie diecezjalnej Caritasu znajdziemy wykaz wykorzystania środków w ubiegłym roku oraz z możliwość pobrania e-pita.

 7. Dokładnie rok po agresji Rosji na Ukrainę i rok po pierwszej edycji akcji Paczka dla Ukrainy Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską drugą edycję tej akcji. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji ciągle trwającej wojny. Akcja ta będzie trwać do 4 marca. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy Rodziny, które chciałyby taką paczę ufundować o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. Są przygotowane listy z produktami. Nasza Parafia jest proszona o przygotowanie 6 takich paczek.

 8. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023. Chętnych prosimy o kontakt z panem Edwardem Smoleniem.

 9. Dziękujemy Rodzinom z Łęgów Wschodnich za posprzątanie kościoła i ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny tego rejonu. Państwo: Katarzyna i Mateusz Wróbel, Anita i Krzysztof Wróbel, Barbara i Józef Wróbel, Krystyna i Czesław Wróbel, Bożena i Leonard Orczykowscy, Grażyna i Józef Zygmunt. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek, o godzinie 9.00.

 10. Proszono nas by ogłosić: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie informuje, że od dnia 1 marca do 17 marca 2023 r. prowadzone będą zapisy dzieci z roczników 2017 i młodszych do oddziału przedszkolnego oraz dzieci z rocznika 2016 do klasy I szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje i druki wniosków można otrzymać w Sekretariacie szkoły w godzinach: 7.30 – 14.30. Są one również dostępne na stronie internetowej szkoły.

 11. Spotkania:

  – w poniedziałek o godzinie 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym

  – we wtorek na Mszę św. o 17.00 – Dzieci Klas III z Rodzicami

  – w czwartek o godzinie 18.00 – Chór

  – w piątek o godzinie 18.00 – Grupa Młodzieżowa

  – w piątek o godzinie 18.30 – Kandydaci do Bierzmowania z Rodzicami

  – w sobotę o godzinie 9.00 – Kandydaci na Lektorów

  – w sobotę o godzinie 10.00 – Schola