VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 II 2020 r.

VII NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23 II 2020 r.

1. Dziękujemy wszystkim prowadzącym adoracje w czwartek i uczestnikom 40-godzinnego nabożeństwa.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitwy o Trzeźwość naszego Narodu. W księdze Trzeźwości możemy wpisywać swoje postanowienia na intencję Ojczyzny i uzależnionych od alkoholu i innych używek na okres Wielkiego Postu.
  3. Dziś o 15.40 Nieszpory.
  4. Pamiętajmy w modlitwie o konających, którym miesiąc luty jest w Kościele poświęcony
  5. W najbliższą środę Popielec. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. Msze św. w Popielec o godzinie 30; 15.30 i 17.00. (Na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci). Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii.
  7. W piątek Droga Krzyżowa 30 – dla dzieci

Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.

Godz. 19.00 – dla młodzieży.

Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Prosimy      przewodników o jej poprowadzenie

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.

1. „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” dla narzeczonych będzie w Limanowej tydzień po Wielkanocy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ukończenie Kursu jest konieczne do zawarcia związku małżeńskiego.
  2. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Oleksy Wiesław i Danuta; Śliwa Jerzy i Małgorzata; Śliwa Grzegorz i Beata; Opach Marek i Anna; Kuśnierz Wincenty i Jadwiga. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek o 17.30.
  4. Próba Chóru w czwartek po Mszy św. wieczornej
  5. Ministranci, aspiranci i Schola w sobotę o 9.00
  6. Zespół Synodalny i Radę Parafialną oraz Rejonowych zapraszamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  7. Planujemy wyjazd autokarowy na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego do Warszawy 7 czerwca. Prosimy o zapisy, bo już teraz trzeba zamawiać autobus i wejściówki na uroczystość.
  8. Za tydzień nasze ofiary na planowane remonty w parafii, głownie Domu Parafialnego czyli plebanii. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu się do planowanych prac
  9. Polecamy Prasę katolicka:
  • W Gościu Niedzielnym: O sensie wielkopostnych umartwień, a także co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji;
  • Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny; także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
  1. Ksiądz Biskup prosi o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej. Na ulotkach informacja jak zaznaczyć, aby ta kwota wróciła do potrzebujących pomocy w Męcinie.
  2. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Piszczek z Podlesia lat 88. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…