VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 III 2019 r.

1. Dziękujemy wszystkim prowadzącym adoracje w czwartek i uczestnikom 40-godzinnego nabożeństwa.
2. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitwy o Trzeźwość naszego Narodu. W księdze Trzeźwości możemy wpisywać swoje postanowienia na intencję Ojczyzny i uzależnionych od alkoholu i innych używek np. na okres Wielkiego Postu.
3. Dziś o 15.40 Nieszpory.
4. W I czwartek zapraszamy po raz pierwszy na adorację, która rozpocznie się po Mszy św. wieczornej do Miłosierdzia Bożego i trwać będzie do 24.00. Każdy z nas potrzebuje Bożego Lekarza na nasze ludzkie zadania, tym bardziej na trudności życia i zmagania.
5. W najbliższą środę Popielec. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
6. Msze św. w Popielec o godzinie 6.30; 15.30 i 17.00. (Na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci). Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii.
7. W piątek Droga Krzyżowa o 15.30 – dla dzieci
Godz. 16.30 – dla wszystkich, o 17.00 Msza św.
Godz. 19.00 – dla gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po prymarii i po sumie. Prosimy przewodników o jej poprowadzenie
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15, bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św.
8. Bóg zapłać składamy wszystkim parafianom za dzisiejsze ofiary, dzięki którym spłacamy wykonane w roku ubiegłym prace przy kościele, w otoczeniu, na cmentarzu i w zabytkowym kościele.
9. Za tydzień nasze ofiary przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
10. „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” dla narzeczonych będzie w Limanowej tydzień po Wielkanocy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ukończenie Kursu jest konieczne do zawarcia związku małżeńskiego.
11. Nasz Parafianin Marcin Piotrowski z Miczaków uległ dramatycznemu wypadkowi. Walka o życie i jakakolwiek sprawność twa już od roku. Za tydzień będziemy prosić o pomoc dla niego przez ofiary składane do puszek. Szczegóły czytamy w internetowych wiadomościach.
12. Mieszkańcom Miczaków Dolnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny z Miczaków Górnych: Pociecha Bogdan, Pociecha Leszek i Bernadetta, Olchawa Stanisław, Pociecha Stefan i Mysza Andrzej i Halina. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
13. Próba Chóru w czwartek po Mszy św. wieczornej
14. DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 1 informuje, że w dniu 4 marca od 9.00 do 15.00 odbędą się zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci 5 i 6-letnich oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
15. Polecamy Prasę katolicka:
• W Niedzieli: O relacjach polsko-żydowskich- list do braci Żydów, o żołnierzach wyklętych,
• W Gościu Niedzielnym: liczne objawienia Maryjne są znakiem, że ludzkość potrzebuje pomocy – np. Medjugorje kołem ratunkowym
• Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny; także Promyczek Dobra i Mały Promyczek
16. Ksiądz Biskup prosi o przekazanie 1% naszego podatku na „Caritas” Diecezji Tarnowskiej. Informacje a ulotkach.
17. Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic będzie w środę od 8.00 do 16.00 koło OSP