Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja 2021


1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii św. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz Pasterz ks. bp Andrzej Jeż. Zawierzajmy Go Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
2. Od poniedziałku do piątku na Mszy św. popołudniowej Dzieci będą przeżywać Biały Tydzień.
W poniedziałek – dzień wdzięczności Panu Bogu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przynoszą świece.
We wtorek – dzień wdzięczności dla Rodziców
W środę – dzień oddania się w opiekę Matce Bożej
W czwartek – dzień pamięci o misjach i misjonarzach
W piątek – dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
Uroczyste zakończenie Białego Tygodnia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00.
3. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00.
4. W sobotę, o godzinie 16.00, Msza św. przy kapliczce na Zakrętku.
5. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Bardzo prosimy o codzienne uczestnictwo wszystkich tegorocznych Kandydatów do Bierzmowania.
6. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
7. Za dwa tygodnie, 29 i 30 maja, nasza parafia będzie przeżywać wizytacje kanoniczną, prowadzoną przez Ks. Bpa Artura Ważnego. Szczegóły spotkań podamy w przyszłym tygodniu.
8. Stowarzyszenie dla Męciny, złożyło projekt: „Żeby szczęśliwym być…drugiemu szczęście dać” w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Chcą oni wesprzeć zespół regionalny Mali Męcinianie, zorganizować spotkanie integracyjne z Okazji Dnia Seniora, oraz integracyjną wycieczkę dla Seniorów. Jak co roku, proszą nas o podpis. W najbliższą niedzielę przed i po każdej Mszy św. będą zbierać głosy poparcia na ten projekt. Przy podpisie trzeba podać swój numer PESEL, oraz mieć ukończone 16 lat.
9. Serdecznie dziękujemy Osobom, które w ostatnich dniach odnowiły nasz krzyż misyjny. Jako podziękowanie za ich bezinteresowną pomoc, oraz za wszystkich dobroczyńców naszej parafii odprawimy Mszę św. dziękczynną w niedzielę 6 czerwca o godzinie 11.00.
10. Rodzicom Dzieci I Komunijnych dziękujemy za wysprzątanie kościoła i dar dwóch pięknych obrusów ołtarzowych. Na przyszły tydzień prosimy o sprzątanie kolejne rodziny ze Szczepieńca. Państwo: Lucyna i Stefan Sasak, Maria i Wiesław Staszak, Izabela i Krzysztof Pociecha, Barbara i Marek Dudzik, Mirosław Wójcik, Małgorzata Wydra. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
11. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00
Aspiranci – piatek o godzinie 17.00.
Lektorzy i ministranci – piątek o godzinie 19.00.
Kandydaci do bierzmowania – sobota o godzinie 19.00