WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 XI 2020 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2020 R.

 1. Dziś Msze św. o godz: 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00. Msza św. o 14.00 będzie w kościele, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. Nie będzie już Mszy o 16.00.
 2. Dziś również tradycyjna zbiórka do puszek organizowana na rzecz WSD w Tarnowie. Dziękujemy Akcji Katolickiej za jej przeprowadzenie.
 3. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i po południu o 17.00. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami.
 4. W oktawie Wszystkich Świętych codziennie będziemy modlić się różańcem z wypominkami o 16.30, a w przyszłą niedzielę o 15.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. Spowiedź w I czwartek od godz. 16.00 i w I piątek od godz. 15.00. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 20.00.
 6. W I sobotę o poprowadzenie różańca wynagradzającego o 6.30 prosimy CARITAS.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed Mszami odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. O jej przeprowadzenie prosimy CARITAS.
 8. Trwa dobrowolna zbiórka na respirator dla uczczenia pamięci naszego ks. Antoniego. Zbiórka potrwa do środy 18 listopada. Ofiarę na respirator do kościoła możemy, więc składać do niedzieli 15 listopada, czyli jeszcze przez 2 tygodnie.
 9. Mieszkańcom Łęgów Zachodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Baca Józef i Barbara, Bednarek Rafał i Magdalena, Bednarek Antoni i Władysława, Górski Piotr, Górski Zbigniew i Ewa. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o 9.00.
 10. W dniu 26 października ks. bp Andrzej Jeż mianował na proboszcza naszej parafii ks. Witolda Machalskiego.
 11. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się. Jest również nowy numer naszego biuletynu parafialnego Skibowy Kamień w cenie 6 złotych. Kolejny numer naszego biuletynu poświęcony będzie w całości ks. proboszczowi Antoniemu. Jeżeli ktoś miałby życzenie podzielić się swoim wspomnieniem czy udostępnić zdjęcie związane z osobą ks. Antoniego prosimy o kontakt z redakcją gazety.
 12. Zachęcamy również do indywidualnego włączenia się w akcje: Różaniec do granic nieba. Jest to modlitwa różańcowa zanoszona, jako przebłaganie Pana Boga za grzech zabójstwa nienarodzonych dzieci i wynagrodzenia za cierpienie, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Ta piękna akcja modlitewna potrwa od 1 do 8 listopada. Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronach internetowych.
 13. Kalendarze Rolnicze i na ściany dostępne są w Zakrystii.

Przypomnienie o odpuście za zmarłych.

Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 30 listopada (w tym roku wyjątkowo przez cały miesiąc) jest zupełny, a w pozostałe dniu roku cząstkowy.

Warunki zyskania odpustów:

 1. Stan łaski uświęcającej.
 2. Komunia święta.
 3. Jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo)
 4. Wyrzeczenie się przywiązania do wszystkich grzechów, nawet lekkich.