X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021


1. Dziś na Mszy św. o godzinie 11.00 Rocznica I Komunii św. dla Dzieci Klas IV. Procesje Eucharystyczne dzisiaj po Mszy o godzinie 11.00 i o 14.30. Wyjątkowo prosimy Róże Ojców o indywidualną zmianę tajemnic różańcowych.
2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są codziennie po Mszy św. popołudniowej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00
3. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego, w każdą niedzielę Msza św. popołudniowa jest o godzinie 15.00.
4. Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy o 18.00. W czwartek po Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz wianków i tradycyjne słodycze. Po Mszy o 18.00 adoracja do 21.00.
5. .W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje abstynencja od potraw mięsnych. Msze św. o 6.30 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 procesja dookoła kościoła.
6. Również w piątek Limanowski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zapraszają na konferencje naukową i wystawę: „NOWA ZIEMIA – STARE NIEBO – Ocalić od zapomnienia – Powiązania Męciny z Lipkami”. Rozpoczęcie o 11.30.
7. .W sobotę, 12 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 19.00. Liturgii będzie przewodniczył ks. Krzysztof Dyrlik. O poniesienie figury MB prosimy Akcję Katolicką. Od 17.30 możliwość spowiedzi przed odpustem. Przed Nabożeństwem Fatimskim Seniorki z Męciny będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane lilie. Złożona ofiara będzie przeznaczona na rzecz misji.
8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego. Na godzinę 9.00 zapraszamy szczególnie wszystkich Ojców na naukę i specjalne błogosławieństwo. Tej Mszy będzie przewodniczył ks. prałat Franciszek Jabłoński. Sumie odpustowej o godzinie 11.00 będzie przewodniczył ks. prałat Zbigniew Kras – kapelan Prezydenta RP. W tym dniu będzie również zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. O jej przeprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.
9. Dziękujemy Wszystkim za obecność, modlitwę i uświetnienie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dziękujemy również osobom za zadbanie o zieleń wokół kościoła.
10. Za dwa tygodnie, w niedzielę 20 czerwca o godzinie 15.00, odprawimy Mszę św. na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobowców.
11. Rodzinom ze Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny. Państwo: Ewa i Ryszard Szewczyk, Sabina i Jan Bojar, Małgorzata i Jarosław Smoleń, Grażyna i Andrzej Smoleń, Lucyna i Krzysztof Kołodziej, Marta Lubas, Krzysztof Oleksy. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00. Powoli troskę o nasz kościół kończą mieszkańcy Szczepieńca. Kolejny rejon, któremu powierzymy naszą świątynię, to Zadziele. Prosimy Pana Rejonowego o kontakt w celu aktualizacji danych.
12. Spotkania:
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00
Aspiranci i ministranci – piątek o godzinie 17.00
Grupa Młodzieżowa – piątek o godzinie 19.00
13. W poniedziałek Pan powołał do wieczności śp. Jana Wójcika. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…