XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VI 2019 R.

Uroczystość Trójcy Świętej ODPUST ku czci św. Antoniego Padewskiego
1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, równocześnie przeżywamy Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej parafii. Cieszymy się z obecności i posługi ks. prałata Józefa Drabika proboszcza w Brzesku.
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, suma o 9.00 z procesją do czterech ołtarzy i po południu o godz. 15.30 Nieszpory, procesja Eucharystyczna i Msza św.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Udekorujmy trasę flagami, okna emblematami religijnymi. Prosimy wcześniej zabrać feretrony i  chorągwie.
3. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, prosimy dzieci komunijne i z I rocznicy, Scholę, DSM, Służbę Liturgiczną o bardzo gorliwe zaangażowanie się
4. W Boże Ciało tradycyjnie ofiarujemy składkę na hospicja i cele charytatywne.
5. W ciągu oktawy zapraszamy na nabożeństwa wieczorne z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00.
6. 2 lipca zapraszamy nauczycieli na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o zgłoszenia.
7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, Grono Pedagogiczne a także rodziców.
8. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy na zakończenie roku szkolnego w we wtorek o godz. 18.00.
9. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i równocześnie przed I piątkiem lipca we wtorek o 17.00, Wiemy, że obecność dzieci zależna jest od pomocy rodziców. Bardzo rodziców prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.
10. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
W poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego;
W piątek – Św. Alojzego, zakonnika
11. Spotkania: Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św.
LSO sobota o 9.00
12. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami będziemy mogli wspierać dzieło kształcenia młodzieży na misji ks. Stanisława w Czadzie i jego posługę misyjną.
13. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Hec Dariusz i Bogumiła; Kamieński Stanisław i Renata; Dziubanowski Andrzej i Krystyna; Oleksyk Bartłomiej i Justyna; Dziubanowski Rafał i Agata. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Dziękujemy piekarniom Piwowarów i Gawlików oraz Firmie Elżbiety i Romana Lupa za świąteczne pieczywo
15. Wyjazd na pielgrzymkę do Tylicza i Ogrodów Biblijnych w Muszynie we wtorek o 8.15 z parkingu kościelnego
16. Prasa katolicka:
„Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” .
17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Lupa lat 45 z Zadziela. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu…