XII NIEDZIELA ZWYKŁA- 20.06.2021 R.

1. Przeżywamy dziś Diecezjalne Święto Rodziny. Niech ten dzień będzie dniem wspólnej modlitwy w naszych rodzinach i za nasze rodziny.
2. Dziś na Mszy św. o godzinie 11.00 uroczyste przyjęcie 12 aspirantów do grona ministrantów, a Msza św. o godzinie 15.00 będzie odprawiona na cmentarzu.
3. W czwartek wypada Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 6.30 i 18.00.
4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są codziennie po Mszy św. popołudniowej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00
5. Do nabycia jest nowy Skibowy Kamień w cenie 6 złotych.
6. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie – Bośniackie i Chorwackie Sanktuaria Maryjne w terminie 21-27 sierpnia 2021. Całkowity koszt to 1800 złotych. Zapisy do 27 czerwca u pana Edwarda Smolenia i ks. Michała. Program pielgrzymki jest w gablocie i na facebooku.
7. W środę o godzinie 17.00 w SP nr 1 będzie możliwość obejrzenia wystawy „NOWA ZIEMIA – STARE NIEBO – Ocalić od zapomnienia – Powiązania Męciny z Lipkami”. Zapraszamy.
8. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Dzieci i Młodzieży będzie o godzinie 8.00. Spowiedź dla dzieci będzie w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz w czasie adoracji od 19.00 do 21.00.
9. Wyjazd Dzieci klas III na pielgrzymkę do Tuchowa w sobotę 26 czerwca o 7.30 z parkingu obok kościoła. Koszt to 15 złotych od osoby.
10. Wyjazd Dzieci i Młodzieży na oazę w Bieszczady w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 10.15 z parkingu obok kościoła. Prosimy, aby wyjeżdżający uczestniczyli wcześniej w Mszy św. niedzielnej.
11. Za tydzień w niedzielę będzie tradycyjne poświęcenia pojazdów z prośbą o szczęśliwe wyjazdy i powroty, szczególnie w czasie wakacji. Złożoną ofiarą wesprzemy zakup pojazdów dla misjonarzy.
12. Również za tydzień ks. Stanisław Worwa wygłosi do nas kazania, a składka będzie przeznaczona na potrzeby Jego parafii w Czadzie. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Rodaka.
13. Rodzinom ze Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Od przyszłej niedzieli naszą świątynie powierzamy Mieszkańcom Zadziela. Na przyszły tydzień prosimy pierwsze Rodziny z tego rejonu. Państwo: Stanisława i Stanisław Orzechowscy, Anita i Paweł Orzechowscy, Bogumiła Smoleń, Małgorzata Bogusławska, Jan Lupa, Józef Sułkowski. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
14. Podziękowania.
Dziękujemy Dzieciom Klas III za ofiarę złożoną w Białym Tygodniu na biedne dzieci w krajach misyjnych. Zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 3400 złotych. Bóg zapłać.
Dziękujemy Seniorkom z Męciny za przygotowanie pięknych lilii. Zebraną kwotę 1840 złotych przekazaliśmy ks. Stanisławowi i ks. Pawłowi Żurowskiemu. Bóg zapłać.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała, Dnia Fatimskiego oraz Uroczystości Odpustu św. Antoniego, a szczególnie:
• Dzieciom sypiącym kwiatki, dzwoniącym dzwonkami oraz ich Rodzicom
• LSO z ks. Michałem
• Scholi i DSM z siostrą Fabianą
• Orkiestrze z panem Władysławem
• Siostrze Racheli za dekoracje kościoła
• Niosącym feretrony, sztandary, baldachim
• Przygotowującym piękne ołtarze na Boże Ciało
• Prowadzącym Różaniec
• Wszystkim za obecność i modlitwę.
Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godzinie 19.00