XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VI 2019 R

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VI 2019 R.
1. ZAPRASZAMY: Codziennie o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
2. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim asystom, Pocztom sztandarowym, niosącym baldachim i feretrony, dzieciom za kwiaty i dzwonienie na cześć Pana Jezusa, a także Chórowi Parafialnemu i Orkiestrze OSP za posługę w czasie ostatnich uroczystości i trwającego jubileuszu 30-lecia Chóru.
3. Dziś procesja Eucharystyczna po sumie, a także po południu o 15.30
4. Codziennie Nabożeństwo Eucharystyczne z Litanią do Serca Pana Jezusa o 18.00.
Serdecznie zapraszamy asysty. W dalszym ciągu prosimy dziewczęta do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, Służbę liturgiczną i scholę, niosących feretrony baldachim i sztandary.
5. W czwartek, na zakończenie oktawy, błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków.
6. Dziś nasze ofiary chciejmy ofiarować na misje za jego pośrednictwem ks. Stanisława.
7. Ks. Krzysztof przygotował książeczkę z modlitwami do św. Antoniego z fotografiami z naszego kościoła. Niech nam towarzyszy w naszej refleksji przed Ołtarzem św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji nabywania modlitewnika to także nasz dar na misje ks. Stanisława.
Zespół Synodalny w środę po Mszy św. wieczornej
Odnowa w Duchu Św. we wtorek po Mszy św. wieczornej
Chór w czwartek po Mszy św. wieczornej.
W czwartek Liturgiczna Służba Ołtarza
9. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o 11.00 Odpust w Siekierczynie Dolnej, parafia Kanina.
W czwartek – Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Władysława. Z okazji imienin składamy najlepsze życzenia solenizantom w tym p. Władysławowi i p. Marii.
W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godzinie 7.00; 9.00 i 18.00 oraz o 15.00 Ślubna.
10. W przyszłą niedzielę Masza św. na Górach koło rodziny Olchawa o godzinie 17.30
11. 2 lipca zapraszamy nauczycieli na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
12. Mieszkańcom Bukowca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Dziubanowski Krzysztof i Michalina; Wiewióra Halina, Król Marek i Ewelina, Szczęsny Danuta, Baran Jan i Dorota. Prosimy o sprzątanie w sobotę o 10.00 i poniedziałek o 9.00.
13. Program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego znajdziemy w Gablocie
14. Prasa katolicka:
„Gość Niedzielny” „Niedziela” „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”
15. Składamy podziękowanie Firmie Wolimex i pracownikom za prace ziemne na parkingu przy cmentarzu oraz panu Wójtowiczowi Wiesławowi za pracę na ciężkim sprzęcie.
16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Kazimierz Pociecha ze Szczepieńca, zamieszkały ostatnio w Niemczech. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 16.00. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….