XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 VI 2018 R.


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 VI 2018 R.
UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA
1. Dziś o 17.00 Spotkanie Zespołu Synodalnego (Rada, Rejonowi, członkowie Stowarzyszeń)
2. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 18.00, a w niedzielę o 15.45.
3. W parafii witamy naszych misjonarzy.
4. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów przed nowym sezonem. Dziękujemy za udziału w akcji św. Krzysztofa 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Nasz dar przekazujemy naszym misjonarzom. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na księdza poświęcającego samochody. W tym roku otrzymamy znak św. Krzysztofa.
5. W środę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Władysława. Panu Organiście i wszystkim solenizantom z okazji imienin składamy życzenia Bożego błogosławieństwa w życiu rodzinnym i pięknej posłudze ku chwale Bożej.
6. W czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika
7. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godzinie 6.30; 9.00; 11.00 o i o 18.00. Składka zwana świętopietrzem na działalność Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień modlitwy za Ojca świętego Franciszka. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.
8. Msza św. przy kapliczce na Podgórzu obok domu Jadwig Siciarz w piątek o 16.00.
9. W środę odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Prosimy o cierpliwość, gdyż odwiedzać będzie 2 księży.
10. Rozpoczyna się czas licznych uroczystości ślubnych. Dzielimy radość z nowożeńcami. Ponieważ sprzątanie kościoła ma miejsce rano przed ślubem, raz jeszcze prosimy rodziny i gości weselnych, by zwyczaje obsypywania młodych ścinkami papieru (Konfetti) nie urządzać na schodach kościelnych, ale przenieść np. do sal weselnych.
11. W sobotę 30 czerwca rozpoczyna się Wielki Maryjny Odpust Tuchowski. Informacje na afiszu. Akcja Katolicka jest zaproszona w poniedziałek 2 lipca na Mszę św. o godz. 18.30.
12. 2 lipca zapraszamy nauczycieli na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
13. Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na oświetlenie koło kościoła i adaptację budynku gospodarczego na potrzeby młodzieży. Chcemy także poprosić chętne osoby do pomocy. Planujemy lekkie prace przy ogrodzeniu wschodnim cmentarza.
14. Mieszkańcom Szczepieńca dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Lupa Sławomir i Bogumiła; Lupa Marcin i Bożena; Lupa Artur i Dorota; Pociecha Krystyna; Kościółek Elżbieta; Lasek Marian i Bogumiła; Twaróg Władysław. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Na rozpoczynający się czas wakacji, pielgrzymowania naszej młodzieży, wyjazdów oazowych, dla wielu także trudu pracy prosimy o Boże błogosławieństwo przez ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
16. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” Jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii, „Niedziela”- o świecie wiary i polityki, „Miłujcie się”; „Promyczek Dobra” „Mały Gość Niedzielny”
Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ewa Bednarek lat 58 z Białodworskiej. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…