XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VII 2020 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VII 2020 R.

Niedziela modlitwy za Ojczyznę

1. Trwamy w dziękczynieniu za naszych księży prymicjantów. Ojcu Pawłowi i ks. Arturowi dziękujemy za dar dla parafii: ufundowanie maryjnej kapy i welonu.
  2. Po Mszy św. o 7.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. Codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorna zapraszamy na różaniec o Boże błogosławieństwo dla parafian i o ustanie pandemii.
  5. Bóg zapłać za składany dziś dar na prace remontowo-budowlane. Obecna sytuacja utrudnia i opóźnia podjęcie zamierzonych zadań. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc w trwających przygotowaniach.
  6. Informujemy, że można zwiedzać nasz zabytkowy kościół pod kierunkiem pani przewodnik. Kościół jest udostępniany od piątku do niedzieli.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Kazimierza Trybułę, który w tym roku obchodzi 50-lecie kapłaństwa. Włączymy się naszą modlitwą wdzięczności w jubileusz księdza Kazimierza, który był naszym proboszczem.
  8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • W poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, (założycielki Misyjnych Sióstr św. Piotra Klawera, w tym zgromadzeniu jest siostra Genowefa Kudlik)
  • W środę – św. Jana z Dukli
  • W sobotę – Św. Benedykta patrona Europy
  1. Dziękujemy panu Rafałowi Woźniakowi za prace remontowe przy oświetleniu w kościele.
  2. Dziękujemy naszym strażakom za czyszczeni i udrożnienie kanalizacji odpływowej z terenu kościoła.
  3. Tegoroczne dziękczynnie będziemy przeżywać 30 sierpnia. Już teraz prosimy mieszkańców Miczaków o przygotowanie wieńca i włączenie się do liturgii dziękczynnej.
  4. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Pociecha Stanisław i Stanisława; Pociecha Rafał i Anna; Pociecha Kazimierz i Zofia; Krzemiński Zbigniew i Barbara; Leśniara Andrzej i Zofia. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  5. Bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych w Nowym Sączu ogłaszają nabór na nowe kierunki. W gablocie informacje szczegółowe.
  6. Polecamy prasę katolicką:

„Gość Niedzielny” O wątpliwościach w wierze, które nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie; Wizyta w kolejnym sanktuarium maryjnym w Leżajsku; O ostatnim spotkaniu papieża seniora Benedykta z bratem Georgiem.

• „Mały Gość Niedzielny” ; wakacyjny „Promyczek Dobra” ; „Miłujcie się”

Modlitwa za Ojczyznę ( ks. Piotra Skargi)

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

tej intencji wołajmy  – Pod Twoją obronę….