XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 VII 2017 R.

1. Dziś pozdrawiamy i witamy w naszej parafii gości z Czadu: ks. Rene, sekretarza abpa N’Djameny oraz Alexa architekta i budowniczego kościoła w parafii ks. Stanisława Worwy. Kościół ten został konsekrowany przez biskupa Andrzeja Jeża. Dziękujemy ks. Stanisławowi za głoszone słowo Boże a wszystkim obecnym za złożony dar na misję ks. Stanisława. Korzystając z okazji obecności naszych gości możemy bezpośrednio ofiarować na ich ręce nasze misyjne dary w postaci np. odzieży. Chętni mogą konsultować z naszymi misjonarzami.
  2. W czwartek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie jako szczególne uczestniczenie w setnej rocznicy objawień. 10 minut wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia. O poniesienie figury prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Niech to spotkanie z Matką uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud. W czasie nabożeństwa złożymy ofiary na dzieci z misji ks. Pawła Wróbla w Rep. Środkowoafrykańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Kras do niedawna proboszcz w Lipnicy, obecnie kapelan Prezydenta Polski. Ponieważ od ojców Bernardynów w Krakowie nasza parafia otrzymała relikwie św. Szymona z Lipnicy ks. kapelan uroczyście je do nas wprowadzi.
  4. Bóg zapłać za złożony przed tygodniem dar 6,5 tys. zł. na prace na cmentarzu
  5. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne   w Tarnowie.
  6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
  • We wtorek – Św. Benedykta patrona Europy
  • W czwartek – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów naszej diecezji
  • W sobotę – Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła.
  1. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Kosiński Stefan i Krystyna; Lachor Jan; Jabłoński Stanisław i Teresa; Szewczyk Daniel i Ann; Olesiak Marek i Edyta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  2. Mieszkańcy Zadziela i Podlesia zapraszają na spotkanie organizacyjne dożynek w środę o 17.00 na Stadninie. Prosimy o przygotowanie liturgii na uroczystość.
  3. Szpital Powiatowy w Limanowej przedstawia sposoby leczenia depresji. Informacje szczegółowe w gablocie.
  4. Biblioteka Publiczna w Męcinie zaprasza na wykład ks. Jerzego Smolenia znanego teologa i psychologa o budowaniu relacji międzypokoleniowej o reagowaniu na to co trudne do przyjęcia. Informacja w gablocie.
  5. Polecamy prasę katolicką:

v W Gościu Niedzielnym  –   Bp Tarnowski w Kazachstanie; Bóg albo nic. Kardynał Robert Sarah z mocą misjonarza przemawia do starej Europy

• „Mały Gość Niedzielny” z darmową płytą Arki Noego
  • wakacyjny „Promyczek Dobra”
  • „Miłujcie się”
  1. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
  2. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie

28 lipca (piątek) Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.

PORZĄDEK ADORACJI:

8.00 – Msza św.