XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 VIII 2019 R.

1. We wtorek nabożeństwo Fatimskiego o godzinie 19.00. Zapraszamy pielgrzymów udających się do Kalwarii i na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, w sposób szczególny zapraszamy dzieci, młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, wszystkie Stowarzyszenia Parafialne. Przynieśmy lampiony. O poniesienie figury Matki Bożej i prowadzenie różańca prosimy członków Caritas.
2. Niech udział w Nabożeństwie Fatimskim będzie naszym osobistym zawierzeniem Matce Bożej naszej parafii i ojczyzny, każdej rodziny. Niech będzie naszym wynagrodzeniem.
3. W czasie nabożeństwa złożymy misyjny dar na misję ks. Pawła Wróbla. W Republice Środkowoafrykańskiej.
4. W Czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszach świętych poświęcenie wieńców zbóż, ziół i kwiatów.
5. Ponadto w liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
W środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Odpust w Chomranicach; W sobotę – św. Jacka, kapłana. (początek Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
6. W każdy czwartek zapraszamy na Nabożeństwo do PJ Miłosiernego
7. Modlitwą wspieramy naszego alumna Pawła Orła przygotowującego się do złożenia ślubów wieczystych 15 sierpnia w Tuchowie.
8. Dziękujemy za ofiary sprzed tygodnia. Około 8 tys. zł. na prace przy parafii. Przygotowujemy się do wspomnianej już termoizolacji budynków parafialnych. Jest możliwość pozyskania pomocy zewnętrznej przy własnym udziale. W najbliższych dniach będzie ocena naszych budynków, czy i w jakim zakresie będziemy mogli włączyć się w program krajowy termoizolacji.
9. Za tydzień nasze ofiary przeznaczone będą na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II
w Tarnowie.
10. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Możemy wpisywać do księgi trzeźwości nasze abstynenckie postanowienia.
11. Wyjazd młodzieży i wędrówka na Mogielicę we wtorek 14 sierpnia o 8.30. Zapisy do poniedziałku u ks. Krzysztofa. Zapraszamy rodziców i opiekunów. Koszt – 7 zł.
12. Program pielgrzymki kalwaryjskiej znajdziemy w gablocie. W czwartek, piątek i sobotę wspólne Dróżki zaczną się o 7.30.
13. Wyjazd na procesję Zaśnięcia Matki Bożej w piątek o godz. 10.00 z parkingu przy kościele. Zapisy u p. Stanisławy Oleksy lub w kościele do najbliższej środy
14. W sobotę rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasna Górę. Zapisy w Limanowej. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się przez transmisje radiowe z pielgrzymami. Duchowi pielgrzymi niech zapiszą się w parafii, aby uczestniczyć w duchowych owocach pielgrzymki.
15. Mieszkańcom Podlesia dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Galica Marek i Agata; Janusz Artur i Karolina; Świerczek Mieczysław i Monika; Świerczek Piotr i Wiesława; Worwa Krzysztof i Agnieszka Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
16. W Zakrystii można zapisać się na wyjazd do miejscowości Lipki na wspólne dożynki mieszkańców Męciny i męcinian, którzy 70 lat temu wyjechali na Ziemie Odzyskane. Koszt przejazdu 80 zł.
17. Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu zaprasza nas na tygodniowy odpust. Program znajduje się w gablocie.
18. Zapraszamy do nawiedzenia zabytkowego kościoła w godzinach otwarcia.
19. Polecamy prasę katolicką:  Parafialne pismo „Skibowy Kamień”, „Gość Niedzielny”; „Niedzielę”, „Mały Gość Niedzielny”; dwumiesięcznik „Miłujcie się”