XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 VIII 2020 r.

1. Łączymy się w modlitwie za ofiary wybuchu w Libanie. W przyszłą niedzielę przekażemy naszą pomoc w postaci ofiar składanych do puszek. O posługę prosimy Akcje Katolicką.
  2. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Możemy wpisywać do księgi trzeźwości nasze abstynenckie postanowienia.
  3. W czwartek nabożeństwo Fatimskie o godzinie 19.00. Zapraszamy pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, w sposób szczególny zapraszamy dzieci, młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, wszystkie Stowarzyszenia Parafialne. Przynieśmy lampiony. O poniesienie figury Matki Bożej i prowadzenie różańca prosimy członków Caritas.
  4. Niech udział w Nabożeństwie Fatimskim będzie naszym osobistym zawierzeniem Matce Bożej naszej parafii i ojczyzny, każdej rodziny. Niech będzie naszym dziękczynieniem za „Cud nad Wisłą w setną rocznicę zwycięskiej bitwy” .
  5. W czasie nabożeństwa złożymy dar na dzieci na misji ks. Stanisława w Czadzie.
  6. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszach świętych poświęcenie wieńców zbóż, ziół i kwiatów.
  7. Ponadto w liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • W poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  • We wtorek – Św.  Klary
  • W piątek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą sobotę msza św. na górach przy kaplicy Państwa Olchawów o godzinie 14.00.
  3. W przyszłą niedzielę msza św  na Podgórzu przy kaplicy Państwa Wróblów o godzinie 14.00.
  1. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na pomoc misyjną na ręce misjonarza ks. Stanisława Worwy
  2. Dziękujemy za ofiary sprzed tygodnia na prace remontowe w parafii.
  3. Bóg zapłać za ofiary dzisiejsze przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II
    w Tarnowie.
  4. Dziękujemy Zygmuntowi Kulpie za mozolne czyszczenie schodów granitowych do kościoła specjalnymi środkami.
  5. Program pielgrzymki kalwaryjskiej znajdziemy w gablocie. Z racji utrudnień związanych z pandemią Wspólne Dróżki będą w tym roku tylko we czwartek i zaczną się zaczną się o 7.30.
  6. Bóg zapłać za pielgrzymowanie do Fary nowosądeckiej na odpust Przemienienia Pańskiego. Wkrótce pielgrzymowanie na Kalwarię i do Częstochowy. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania
  7. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości        i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Sojka Piotr i Ewelina; Sojka Tomasz i Kinga; Krzak Wiesław i Maria; Krzak Kamil i Małgorzata; Siciarz Rafał i Urszula. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  8. Zapraszamy do nawiedzenia zabytkowego kościoła w godzinach otwarcia.
  9. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, chociażby przez zakładanie maseczek
  10. Polecamy prasę katolicką:  „Gość Niedzielny”; „Mały Gość Niedzielny”; dwumiesięcznik „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli do wieczności: Rozalia Siciarz ze Szczepieńca lat 93 Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

PIELGRZYMI NA

DRÓŻKI  KALWARYJSKIE

W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się