XV NIEDZIELA ZWYKŁA- 11.07.2021 R.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA- 11.07.2021 R.

1. Dziś XV niedziela zwykła, przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowa-nych podczas gradobicia.
2. We wtorek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Fatimskie – o poniesienie figury i poprowadzenie modlitwy prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Radosław Słowik – misjonarz z Boliwii. Niech to spotkanie z Matką Bożą uświęci nasz wakacyjny odpoczynek i codzienny trud.
3. Dziękujemy za złożoną ofiarę na budowę grobowca kapłańskiego. Zebraliśmy kwotę
27 tys. zł. Przypominamy, że jeszcze przez wszystkie niedziele lipca, możemy złożyć ofiarę na ten cel podczas składki w specjalnie podpisanej kopercie. Można dokonywać również wpłat na konto parafialne. Szczegóły na facebooku.
4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
5. Zapraszamy do odwiedzenia kościoła zabytkowego. Kościół jest otwarty od czwartku do soboty od 9.00 do 13.00 i od 13.30 do 18.00, a w niedzielę od 12.00 do 17.00.
6. Zapraszamy na pielgrzymkę do grobu św. Szymona w Krakowie. Odbędzie się ona w poniedziałek 19 lipca, wyjazd z parkingu obok kościoła o 15.00, koszt 35 zł. Zapisy do środy u Pani Stanisławy Oleksy lub u ks. Michała.
7. W dniach 17-25 sierpnia odbędzie się PPT na Jasną Górę pod hasłem: Eucharystia daje życie. W tym roku, tak jak w ubiegłym odbędzie się ona sztafetowo. Grupa 15 św. Jacka będzie pielgrzymowała 21 sierpnia tj. 5 dzień pielgrzymki. Zapisy w kancelarii Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w godzinach urzędowania. Koszt 50 zł. Osoba dorosła, 25 dziecko.
8. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
• W poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
• We wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów diecezji
• W czwartek – Św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła
• W piątek – NMP z Góry Karmel
9. Zapraszamy jak co tydzień w środę na nowennę do MBNP i w czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz adoracje do 21.00.
10. Rodzinom z Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Maria Lupa, Monika i Józef Smoleń, Stanisława i Artur Górka, Wioletta i Mariusz Krzyżak, Maria i Marian Ślazyk, Jadwiga i Edward Krzyżak. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.
11. W piątek Pan powołał do wieczności śp. Mariana Wiewiórę, Jego pogrzeb będzie dzisiaj
o 13.00. Powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…