XVI NIEDZIELA ZWYKŁA- 18.07.2021 R.

1. Dziś XVI Niedziela zwykła, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne
w Tarnowie.
2. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w rejonie sądeckim czasie gradobicia i trąby powietrznej. Zebraliśmy kwotę 5360 zł.
3. Za tydzień w niedziele kazania w naszej wspólnocie wygłosi ks. Paweł Żurowski. Niech wyrazem naszego podziękowania za Jego półroczną pomoc duszpasterską w męcińskiej parafii będą ofiary złożone na składkę – którą przekażemy ks. Pawłowi na Jego misje w Boliwii.
4. Dziękujemy za składane ofiary na budowę grobowca kapłańskiego. Przypominamy,
że jeszcze przez wszystkie niedziele lipca, możemy złożyć ofiarę na ten cel podczas składki w specjalnie podpisanej kopercie. Można dokonywać również wpłat na konto parafialne.
5. Zapraszamy do odwiedzenia kościoła zabytkowego. Kościół jest otwarty od czwartku
do soboty od 9.00 do 13.00 i od 13.30 do 18.00, a w niedzielę od 12.00 do 17.00.
6. W czwartek Eucharystia o 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 będą w zabytkowym kościele. Serdecznie zapraszamy do tego świętego miejsca przemodlonego przez nas i naszych przodków.
7. Wyjazd na pielgrzymkę do grobu św. Szymona z Lipnicy do Krakowa, – w poniedziałek
o godzinie 15.00.
8. Spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie – we wtorek o godzinie 18.30.
9. Dziękujemy Panu Bolesławowi Kochańskiemu – za nowe ławki, które są przy wejściu
do kościoła oraz za piękną podstawę pod figurę Matki Bożej.
10. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia:
• W czwartek – święto Marii Magdaleny
• W piątek – święto Brygidy, Zakonnicy – patronki Europy
• W sobotę – wspomnienie św. Kingi – patronki diecezji tarnowskiej
11. Rodzinom z Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację. Na przyszły tydzień prosimy kolejne Rodziny z tego rejonu. Państwo: Zięba Robert i Anna, Krzyżak Paweł i Bożena, Górszczyk Jadwiga, Smoleń Zenon i Anna, Zelek Stefan i Grażyna. Prosimy o sprzątanie w sobotę i w poniedziałek o godzinie 9.00.