XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 VII 2017 R.

1. W minioną środę ks. Stanisław Worwa, nasz misjonarz w Czadzie, został wyróżniony przez ks. Biskupa godnością Kanonika Kapituły Nowosądeckiej, czyli prałata. Jest to nasza wspólna radość w której ks. Biskup wyraził wdzięczność i uznanie dla misyjnej posługi ks. Stanisława. Gratulujemy ks. Prałatowi Stanisławowi i równocześnie czujemy się jeszcze bardziej zobowiązani do misyjnego zaangażowania.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek dla cierpiącej Syrii i paniom z Caritas za posługę
  3. Naszym Strażakom OSP Męcina gratulujemy jubileuszu 70-lecia powołania OSP i polecamy w modlitwie…
  4. Doroczna Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będzie w piątek 28 lipca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestnictwa.
  • PORZĄDEK ADORACJI:
  • 00 – Msza św.
  • 00 – 10.00 – Miczaki Górne i Miczaki Dolne
  • 00-11.00-Podgórze
  • 00-Msza św.
  • 00 – 13.00 – Bukowiec
  • 00 – 14.00 – Szczepieniec, Wieś Północna
  • 00 – 15.00 – Łęgi
  • 00 – 16.00 – Zakrętek, Wieś Południowa
  • 00 – 17.00 – Paszkowiec, Wygoniska
  • 00 – 18.00 – Podlesie, Zadziele
  • 00-Msza św.
  1. Polecajmy codziennie w modlitwie także rolników w czasie żniwnej pracy.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • W poniedziałek – Św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji tarnowskiej
  • We wtorek – św. Jakuba Apostoła
  • W środę  – świętych Joachima i Anny
  • W sobotę – św. Marty
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Mieczysław Florek z Zakrętka lat 69. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu
  2. Dziękujemy gościom weselnym za odpowiedź pozytywną naszą prośbę, by nie rozsypywać na schodach kościelnych żadnych elementów zdobniczych i nadal o to prosimy.
  3. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny Pociecha Henryk i Marta; Wróbel Stanisław i Bożena; Lachor Maciej i Celina; Dutka Bogumił i Beata; Lachor Paweł i Aneta. Prosimy o sprzątanie w sobotę  i poniedziałek o 9.00.
  4. Przez miesiąc lipiec trwają zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Koszt uczestnictwa: 90 od osoby; jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba wówczas, każda następna płaci – 60 zł., a każde następne dziecko (do kl. VI) tylko 20 zł. (resztę dopłaca Caritas).

1. Zapisujemy także pielgrzymów duchowych. Informacje szczegółowe w gablocie
  2. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Nowego Sącza w sobotę 5 sierpnia. Wyjście pielgrzymów z Limanowej lub można dołączyć z Męciny około 8.30. Prosimy o zgłoszenia tych, którzy chcieliby dojechać pojazdem na wspólne wejście spod zamku do Bazyliki. Plan Odpustu sądeckiego jest w gablocie.
  3. Polecamy prasę katolicką:

v  „Gość Niedzielny”, w nim artykuł z naszych uroczystości z ubiegłej niedzieli wprowadzenia relikwii św. Szymona; „Mały Gość Niedzielny”; Dwumiesięcznik „Miłujcie się”

• Specjalne wydanie parafialnego pisma „Skibowy Kamień” z fotograficzną foto kroniką z apostolskiej wizyty ks. Biskupa na misji w Czadzie (podwójny numer i cena podwójna)
  1. Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic będzie prowadził przegląd techniczny gaśnic samochodowych we wtorek obok OSP od 8.00 do 16.00