XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VII 2020 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VII 2020 R.

1.  Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztofa: „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Nasz dar przekazujemy naszym misjonarzom. Podczas błog. pojazdów otrzymamy pamiątkowe breloki ze zdjęciem figury św. Jana Nepomucena, która znajduje się w naszym zabytkowym kościele. Św. Jan Nepomucen jest patronem przepraw drogowych.
  2. Doroczna Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będzie we wtorek 28 lipca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestnictwa. Plan jest w gablocie.
    PORZĄDEK ADORACJI:
    ⦁ 8.00 – Msza św.
    ⦁ 9.00 – 10.00 – Miczaki Górne i Miczaki Dolne
    ⦁ 10.00-11.00-Podgórze
    ⦁ 11.00-Msza św.
    ⦁ 12.00 – 13.00 – Bukowiec
    ⦁ 13.00 – 14.00 – Szczepieniec, Wieś Północna
    ⦁ 14.00 – 15.00 – Łęgi
    ⦁ 15.00 – 16.00 – Zakrętek, Wieś Południowa
    ⦁ 16.00 – 17.00 – Paszkowiec, Wygoniska
    ⦁ 17.00 – 18.00 – Podlesie, Zadziele
    ⦁ 18.00-Msza św.
    Prosimy o przygotowanie adoracji. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przeżywających wakacje. Módlmy się także w ciszy – to szczególna okazja, by porozmawiać z Chrystusem, umocnić swoje siły wewnętrzne, pogłębić wiarę.
  3. Polecajmy codziennie w modlitwie także rolników w czasie żniwnej pracy.
  4. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający, prosimy o prowadzenie Caritas.
    O 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
  5. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
    ⦁ W środę św. Matrę
    ⦁ W piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    ⦁ W sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.
  6. Mieszkańcom Łęgów Wschodnich dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Smorońska Wiesława, Pociecha Andrzej i Wioletta, Wójs Mirosław i Kazimiera, Kaźmirak Kamil i Anna, Hasior Łukasz i Elżbieta. Prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
  7. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”:  „Mały Gość Niedzielny” , „Promyczek Dobra” ; „Miłujcie się”
  8. Ojciec Paweł żegna się dzisiaj z nami i dziekuje wszystkim za wsparcie modlitewne, życzniliwość i ofiary, które wspierają działalność Ojców Redemptorystów. Od 1 sierpnia rozpoczyna pracę duszpasterską w parafii Ojców Redemptorystów w Toruniu. Zawierzajmy Go w naszych modlitwach. Niech Pan Bóg błogosławi Mu w Jego posłudze.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Stanisława Smoleń. Zawierzmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu…
  10. Objazdowy Serwis Legalizacji Gaśnic zaprasza na przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju w środę, 29 lipca od godz. 8.00 do godz. 16.00, obok budynku Straży Pożarnej.