XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VIII 2018 R.


 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VIII 2018 R.
ODPUST W N. SĄCZU ku czci PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. W przyszłą niedzielę prymicje ks. Biskupa Mirosława Gucwy w rodzinnej parafii Pisarzowej, suma o 11.00.
2. My natomiast gościć będziemy ks. Biskupa w sobotę 11 sierpnia w czasie nabożeństwo Fatimskiego o godzinie 19.00.
3. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, w sposób szczególny zapraszamy dzieci, młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, wszystkie Stowarzyszenia Parafialne. Przynieśmy lampiony. O poniesienie figury Matki Bożej i prowadzenie różańca prosimy członków Caritas. Zapraszamy pielgrzymów udających się do Kalwarii i na Jasną Górę. W czasie nabożeństwa, złożymy ofiarę na ręce ks. Biskupa misjonarza Mirosława Gucwy ordynariusza diecezji w Bouar w Rep. Środkowoafrykańskiej. Będziemy się modlić o pokój dla jego diecezji i całego kraju.
4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na prace przy zieleni, zakup elementów do oświetlenia i na remont budynku gospodarczego. Polecamy wszystkich fundatorów obecnych naszego kościoła w każdą niedzielę oraz w czwartkowe Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.
5. 27-28.10 – Wyjazd parafialny do Warszawy. W programie zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sztuka w teatrze Roma, Świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii. Cena 500 zł.
6. W piątek nabożeństwo ku czci bł. Matki Angeli. 0 17.30 Różaniec.. Poprowadzi rodzina Felicjańska. Po Mszy św. ucałowanie relikwi.
7. W przyszłą niedzielę nasze ofiary złożymy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
8. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Możemy wpisywać do księgi trzeźwości nasze abstynenckie postanowienia.
9. Zapraszamy do zwiedzania zabytkowego kościoła, zobaczmy jak wyglądają prace konserwatorskie, jak ze zniszczeń odradza się piękno naszego kościoła
10. Dziś o 17.00 spotkanie przed pielgrzymkowe jasnogórskich pielgrzymów grupy św. Jacka przy Bazylice w Limanowej. Nadal zapisy prowadzone są u przewodnika grupy
11. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
• W poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego
• W środę – św. Dominika, kapłana
• W czwartek Św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy. – patronki Europy
• W piątek – św. Wawrzyńca
• W sobotę Św. Klary, dziewicy.
12. Mieszkańcom Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny Krzyżak Paweł i Bożena; Oleksy Marcin i Justyna; Górszczyk Tadeusz i Krystyna; Smoleń Zenon i Anna; Smoleń Łukasz i Aleksandra; ;Król Józef i Genowefa; Antkiewicz Grzegorz i Monika. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00. Jeśli dana osoba nie może przyjść prosimy o zorganizowanie zastępstwa.
13. Polecamy prasę katolicką:
  „Skibowy Kamień” z relacją z parafii. „Gość Niedzielny”; „Niedziela” „Mały Gość Niedzielny”; Dwumiesięcznik „Miłujcie się”