XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VIII 2017 R. ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO


 1. Trwajmy w trzeźwym przeżywaniu miesiąca sierpnia. Możemy wpisywać do księgi trzeźwości nasze abstynenckie postanowienia.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na prace na cmentarzu
 3. Bóg zapłać za ofiary do puszek na poszkodowanych pożarem i paniom z Caritas za dyżur.
 4. Dziś o 17.00 spotkanie przed pielgrzymkowe jasnogórskich pielgrzymów grupy św. Jacka przy Bazylice w Limanowej. Nadal zapisy prowadzone są u przewodnika grupy
 5. Na nabożeństwo czwartkowe zapraszamy szczególnie mieszkańców Szczepieńca z racji zakończenia peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w tym rejonie. Obecnie obraz jest u mieszkańców Wsi Północnej od strony Pisarzowej.
 6. Nabożeństwo Fatimskie będzie już w sobotę 12 sierpnia o godzinie 19.00.
 7. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału, w sposób szczególny zapraszamy dzieci, młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM. Przynieśmy lampiony. O poniesienie figury Matki Bożej i prowadzenie różańca prosimy członków Caritas. Zapraszamy pielgrzymów udających się do Kalwarii i na Jasną Górę. W czasie nabożeństwa, a także w przyszła niedzielę złożymy ofiarę na ręce ks. misjonarza Pawła Wróbla pracującego w Rep. Środkowoafrykańskiej. Obecnie ks. Mirosław Gucwa informuje o niebezpiecznych działaniach rebeliantów w tym kraju, o ofiarach wśród ludności cywilnej. Jest wielka potrzeba modlitwy o pokój dla tego kraju.
 8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – bł. Edmunda Bojanowskiego
 • We wtorek – św. Dominika, kapłana
 • W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy
 • W czwartek – św. Wawrzyńca diakona i męczennika
 • W piątek – św. Klary, dziewicy.
 1. W imieniu s. Urszuli dziękujemy uczestnikom pogrzebu w Rytrze – jej brata Józefa, także za zamówione Msze św. za jego duszę, a p. Tadeuszowi Wójcikowi dziękujemy za usłużenie pojazdem.
 2. Mieszkańcom Łęgów koło Stacji dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy rodziny Smęda Rafał i Renata; Lachor Marek i Maria; Lachor Roman i Danuta; Mrożek Ryszard i Ewa.. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i wtorek o 9.00.
 3. Bezpłatne badania wzroku w poradni w Limanowej 17 sierpnia – informacje na afiszu..
 4. Zapraszamy do nawiedzenia zabytkowego kościoła w godzinach otwarcia.
 5. Polecamy prasę katolicką:

v  „Gość Niedzielny”; „Mały Gość Niedzielny”; Dwumiesięcznik „Miłujcie się”

 • Zachęcamy każdą rodzinę, aby postarała się o specjalne wydanie parafialnego pisma „Skibowy Kamień” z fotograficzną foto kroniką z apostolskiej wizyty ks. Biskupa na misji w Czadzie