XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VIII 2018 R.


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VIII 2018 R.
ŚWIATOWY KONGRES RODZIN W DUBLINIE
1. Dziś w naszej parafii dożynkowe dziękczynienie za urodzaje, za chleb na nowy rok, za trud rolników, ogrodników, sadowników.
2. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Paszkowca i Wygonisk za przygotowanie dzisiejszych dożynek, w tym dla pani Elżbiety Lorek za pomysł i pięknie wykonany wieniec dożynkowy.
3. Z nowym rokiem szkolnym Ks. Janusz rozpocznie pracę w Mielcu w parafii Ducha Świętego. Dziś dziękujemy ks. Januszowi za jego 3-letnią posługę kapłana i duszpasterza w naszej parafii. Otoczmy modlitwą jego osobę jako wyraz naszego szacunku i szczerej wdzięczności. Niech ta posługa owocuje w życiu naszych parafian. Ks. Januszowi życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy kapłańskiej, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszych obydwóch Patronów oraz zawsze wielkiej życzliwości ludzi. Niech ta nasza pamięć w modlitwie dociera do ks. Janusza do Mielca i gdziekolwiek Pan go pośle. Na Mszy św. o 11.00. będziemy polecać Bogu Ks. Janusza wypraszając dla niego Boże błogosławieństwo potrzebne w pracy kapłańskiej na nowej placówce.
4. Jest to nasze dziękczynienie za Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i parafii, za wykonane prace przy kościele w bardzo dużym zakresie: ostatnio oświetlenie wokół kościoła, upiększenie zielenią, sadzonkami krzewów i drzew, prace w budynku gospodarczym dedykowane młodzieży. (w ostatnich dniach wprawiono okna), renowacja zabytkowej świątyni. Wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy wspomagają ofiarą te dzieła. Za tydzień składka przeznaczona jest na ten cel..
5. Dziś po sumie będzie poświęcenie nowego oświetlenia i chcemy wyrazić wdzięczność ofiarodawcom i wykonawcom. Panu Józefowi Świerczkowi i Władysławowi Górskiemu za ofiarowaną pracę dla parafii. Panu Januszowi Mateuszowi i Tomaszowi Kurczab za prace w sali dla młodzieży.
6. Witamy pielgrzymów na Jasną Górę XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i dziękujemy za modlitwę w intencji naszej parafialnej wspólnoty.
7. W tym tygodniu I sobota września.
8. W I sobotę o 6.30 Różaniec wynagradzający niech poprowadzi Akcja Katolicka. O 7.00 Msza św. i Komunia św. wynagradzająca Sercu Maryi.
9. W sobotę od 17.30 będzie spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego
10. Limanowa zaprasza w sobotę o 19.00 na Nabożeństwo Fatimskie.
• W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: W poniedziałek – św. Moniki; We wtorek – św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła W środę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
11. 2 września NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych, organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dziękczynne Dożynki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 40 zł od osoby. Zapisy tradycyjnie u pana Wojciecha Włodarczyka, Stanisława Galicy i Kazimierza Woźniaka.
12. Zapraszajmy naszych gości do odwiedzenia zabytkowego kościoła.
13. Mieszkańcom Zadziela dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Jacak Czesław i Sabina; Szymosz Sylwester i Katarzyna; Lupa Jan i Krystyna; Smoleń Kamil i Katarzyna; Smoleń Bogumiła; Orzechowski Paweł i Anita; Orzechowski Stanisław i Stanisława. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
14. Polecamy prasę katolicką:   Gościa Niedzielnego, (przeczytamy o światowym spotkaniu rodzin, o niezwykłym objawieniu Maryjnym w Irlandii); Niedzielę, Skibowy Kamień;….
15. W tym tygodniu odszedł do wieczności Józef Krzak lat 73 (Pochodzący z Krzakówki) wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
16. Nasi misjonarze odprawiają Msze św. za naszych Zmarłych. Ich nazwiska są umieszczone w gablocie. Zapraszamy rodziny do uczestnictwa w Mszy św. codziennej.