XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 IX 2018 R.

52 Dzień Środków Społecznego Przekazu
1. Trwa Wielki Odpust Limanowski. Program jest na afiszu.
2. Dziś o 11.00 Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Jeż.
3. Akcję Katolicką zapraszamy do Sanktuarium we wtorek, a Odnowę w Duchu Św. w piątek na 19.30
4. Nasza Parafia pielgrzymować będzie do Limanowej w czwartek 20 września. Wyruszamy o 13.00. Powitanie pielgrzymów przed Sanktuarium o 16.15. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Po zakończonej Mszy św. można będzie powrócić podstawionym busem z parkingu.
5. W piątek o 11.00 Msza św. dla Chorych, rencistów, emerytów. Godzinę wcześniej będą Dróżki Maryjne i okazja do spowiedzi św.
6. W sobotę gościć będziemy około 800 pielgrzymów w drodze z Nowego Sącza do Limanowej. Już dziś dziękujemy naszym piekarniom państwa Gawlików i Piwowarów za coroczne pieczywo dla pielgrzymów.
7. Bóg zapłać za dar do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie. Dziękujemy Akcji Katolickiej za posługę.
8. Msza św. za Ojczyznę za dwa tygodnie w niedzielę o 14.00 z odsłonięciem tablicy ofiar I i II wojny światowej. (nie będzie wtedy Mszy o 16.00). Następnie Festyn Niepodległości. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian!
9. Bóg zapłać parafianom składającym ofiary na renowacje Zabytkowej świątyni.
10. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w niedzielę 23 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Zakrystii. Wyjazd w niedzielę o 4.45. z parkingu przy naszym kościele.
11. Jest też wersja dłuższa z Przyszowej – (wolne 4 miejsca) Gietrzwałd, Św. Lipka i Jasna Góra. Wyjazd w piątek o 20.00 powrót w niedzielę o 18.00.
• We wtorek – Św. Stanisława Kostki, patrona Polski
• W piątek – Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
• Odnowa w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
• Grupa Młodzieżowa oraz młodzi, którzy chcą do niej należeć w piątek o 19.00.
• Ministranci, DSM Schola i chętne na wyjazd dzieci udadzą się busem na pielgrzymkę do Limanowej. Wyjazd o godzinie 9.00. Zgłoszenia u ks. Krzysztofa.
13. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych w Limanowej od 28 do 30 września. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Limanowej. Szczegóły w gablocie.
14. Mieszkańcom Wsi Południowej dziękujemy za wysprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i dekoracje. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny: Oleksy Alfred i Małgorzata; Grygiel Krzysztof i Edyta; Wójcik Henryk i Barbara; Sromek Jacek i Renata; Biernat Ryszard i Stanisława; Oleksy Piotr i Krystyna. Bardzo prosimy o sprzątanie w sobotę i poniedziałek o 9.00.
15. Zapraszajmy naszych gości do odwiedzenia zabytkowego kościoła.
16. Polecamy prasę katolicką:
  Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny;   Niedziela
• Kalendarze Rolnicze
17. W tym tygodniu odeszli do wieczności Stanisław Krzak lat 80 z Bukowca oraz Jan Oleksy lat 64 z Miczaków Dolnych. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.